Национален протест срещу войната по пътищата 10.09 | 10:00
Ще се проведе и шествие до "зебрата" на столичните улици "Шишман" и "Гурко", където миналата събота загина 15-годишният Филип, който бе прегазен от автомобил, управляван от пиян шофьор

Национален протест срещу войната по пътищата организират тази вечер в София близки на загинали при пътни инциденти.
Те ще проведат и шествие до пешеходната пътека на столичните улици "Шишман" и "Гурко", където миналата събота загина 15-годишният Филип, който бе ударен от автомобил, управляван от пиян шофьор.
"Протест на всички, които са засегнати и искат да се променят нещата, е обявен от 18 часа в Триъгълника на властта, след което ще има шествие до злополучното кръстовище. Моят призив е първо към всички съзнателни граждани, съпричастни към чуждото нещастие, защото не е само една човешка трагедия, тя е трагедия на цялото ни общество – тези граждани да не се отказват, защото те действат правилно и трябва да сме повече, да се наложим с правилните стъпки и действия над онези, които издевателстват и ни лишават от правото на живот", каза братовчедка на загиналия Филип.
Паметта му беше почетена снощи от граждани и близки на семейството, които се обявиха за доживотен затвор за пияни и дрогирани водачи.
Водещи
-
Четири двойки близнаци се родиха в УМБАЛ "Свети Георги" за 10 дни
Специално раждане в навечерието на празника
08.05 | 10:45
-
Проф. Тодор Кантарджиев: До 12 часа кърлежът не може да пренесе заболяване
Сезонни заболявания и тенденции
08.05 | 10:30
-
оеннослужещи от Индия и Пакистан са разменили огън с артилерийски оръдия и автомати през изминалата нощ
Напрежението между Индия и Пакистан в региона Кашмир избухна след убийството на 26 туристи на...
08.05 | 10:16
-
Кирил Петков: Призоваваме всички депутати да си дадат имунитетите
Петков напомни, че всички депутати, на които са били поискани имунитетите, от неговата...
08.05 | 09:45
Най-четени
-
НС ще разгледа исканията на Сарафов за сваляне на имунитетите на шестима депутати
Исканията за сваляне на имунитети от изпълняващия функциите главен прокурор Борислав Сарафов...
08.05 | 08:47
-
Кирил Петков: Призоваваме всички депутати да си дадат имунитетите
Петков напомни, че всички депутати, на които са били поискани имунитетите, от неговата...
08.05 | 09:45
-
Въпреки примирието: Русия бомбардира Украйна два пъти 2
Засега няма данни дали има спиране на боевете и по фронтовата линия между руските и...
08.05 | 08:25