Недоволни от правителството успяха да блокират пътя София-Варна (ОБНОВЕНА) 06.08 | 19:30
Демонстрантите в Пловдив ще затворят частично 4 булеварда

Протести и блокади и тази вечер в много градове на страната. В Ловешко протестиращи блокираха движението на пътя София - Варна в района на пътен възел "Абланица" край града, съобщава БНР. Така те успяха да изпълнят обявените си по-рано намерения. Те настояват за оставките на правителството и главния прокурор Иван Гешев.
Ивайло Георгиев - един от организаторите на протеста, насрочен за 19:00 часа, по-рано поясни:
"Никой не ни приканва, за разлика от събитието на ГЕРБ, което е пуснато по партийна линия и масово хората от държавната администрация и определен кръг от частни фирми, които са облагодетелствани от обществените поръчки, са принудени да маршируват под строй все едно сме 50-та година в апогея на комунизма, викайки за нашия вожд. Това е голямата разлика! Ние се борим за свободата - не само за нашата, но и за тяхната! Докато те се борят да имат хляб ...".
Георгиев допълни, че протестите ще продължат докато бъдат постигнати исканията за оставките на кабинета и главния прокурор:
"Предсрочни избори, електронно гласуване, лустрация задължително и реформа в съдебната система".
На площад "Съединение" в Пловдив е насрочен протест с искания за оставките на правителството и главният прокурор. Затворени за движение ще бъдат части от 4 булеварда.
Очаква се шествието да потегли около 20 часа, като участниците в демонстрацията ще блокират и няколко централни кръстовища. 19 автобусни линии ще са с променени маршрути до 21:30 часа , предупреждават от общинската администрации.
Седми ден остава палатковият лагер на републиканския път Стара Загора-Хасково в района на някогашното старозагорско летище.
Протестиращите настояват пред Областното пътно управление да получат разрешение за автошествие по "детелината" на магистрала "Тракия".
Тази вечер ще има нов "Оставка фест" и нов телемост с участници в демонстрациите в столицата.
Протестиращи се събраха вече и пред сградата на общината в Бургас. Предварително заявеното им намерение е да тръгнат по централната улица "Алексадровска" и да блокират временно кръстовището на улиците "Сан Стефано" и "Стефан Стамболов".
Водещи
-
Крадци отмъкнаха 50 агнета от стопанство във врачанското село Бутан
Стопанинът не вярва, че полицията ще открие неговите животни.
11.04 | 10:16
-
Новозеландско месо в България: БАБХ коментира етикетирането и вноса
По темата за сините печати върху месото тя обясни, че те не могат да бъдат изтрити и не може...
11.04 | 09:59
-
Между 3 и 180 лева се продават великденските изкушения тази година
Козунакът за 130 лева – тържество на шамфъстъка
11.04 | 09:45
-
Митата за китайски стоки вече са 145%, обявиха от Белия дом
Остава и въпросът дали инвеститорите ще продължат да разпродават американските държани ценни...
11.04 | 09:30
Най-четени
-
Започва делото срещу Лена Бориславова
Според обвинението, Бориславова се е ползвала от неистински документи на 13 май 2021 г. и 14...
11.04 | 09:15
-
Между 3 и 180 лева се продават великденските изкушения тази година
Козунакът за 130 лева – тържество на шамфъстъка
11.04 | 09:45