Необичайно топло през май месец 25.04 | 14:30
Според прогнозата, първото десетдневие на май ще бъде необичайно сухо за този период от годината – няма значителни валежи в близките дни, а слънчевото време ще преобладава.

Началото на май месец обещава да бъде не само дългоочаквано заради множеството почивни дни, но и необичайно топло, според първите метеорологични прогнози. Данни от европейския модел за средносрочни прогнози, цитирани от Meteo Balkans, сочат, че температурите могат да достигнат до 34°C в някои райони до 8 май 2025 г.
Според прогнозата, първото десетдневие на май ще бъде необичайно сухо за този период от годината – няма значителни валежи в близките дни, а слънчевото време ще преобладава.
"Очакванията все още са несигурни, но тенденцията е ясна – много топло и сухо време за началото на месеца. Ще следим развитието!", съобщават от Meteo Balkans.
Това е добра новина за всички, които планират пътувания или почивки в дългия празничен период, но експертите предупреждават, че при такава продължителна суша е възможно да възникнат риск от пожари и недостиг на влага за земеделците.
Водещи
-
Президентът: Властта отказва да чуе гласа на хората
Страхува се да се допита до народа, заяви Румен Радев относно предложения от него референдум...
29.05 | 20:42
-
Внучката на Людмила Живкова става политик?
Дъщерята на Тошко Славков - хубавата Катерина, завърши преди дни Италианския лицей в Горна баня
29.05 | 20:45
-
Столичната община прие бюджета за 2025 година
Одобриха допълнителни 300 лева за всеки служител в градския транспорт
29.05 | 20:30
-
Спират ел. тротинетките в Русе
Кметът има срок от 8 дни да предприеме необходимите действия
29.05 | 20:15
Най-четени
-
Днес решават дали Варна ще изтегли дълг за милиони
Сесията ще се излъчва в реално време през YouTube канала на институцията.
29.05 | 10:30
-
Най-сетне! Българският F-16 е летял в първия си полет у нас
В момента се изпълнява процедурата по летателно приемане на машината
29.05 | 13:30
-
Васил Терзиев: Това не е бюджетът, зад който заставам аз
Столичният общински съвет ще разгледа бюджета на общината за 2025 г.
29.05 | 12:59
-
Ахмед Доган сам си създаде "чудовище" и това "чудовище" изяде собствения си създател
Това каза Танер Алимолла, лидер на партия ДОСТ
29.05 | 18:00