Николай Бареков хвърли оставката си 22.12 | 14:31
Вече няма да е председател на председателския съвет на "България без цензура"
Подавам оставка като председател на председателския съвет на Коалиция от партии "България без цензура", която се яви на парламентарните избори и излъчи парламентарната група "Български демократичен център".
Това се посочва в изявление на Николай Бареков, цитирано от пресцентъра на партия България без цензура и изпратено до БТА. Позицията е отправена до съпредседателите на КП "България без цензура" Кънчо Филипов, Румен Йончев и Драгомир Стефанов.
"Колеги и приятели, приемете този жест като символ, тъй като КП ББЦ де юре и де факто прекрати съществуването си с успешното си представяне на парламентарните избори", се посочва в изявлението. С моето оттегляне от съпредседателския пост партия ББЦ вече не е част, дори и неформално, от каквато и да е било коалиция в настоящия момент, пише той.
Като лидер на ПП ББЦ подкрепям народните представители, които са членове на нашата партия, да гласуват в ПГ на БДЦ, обявява Бареков. Той заявява, че поведението на ПП ББЦ е опозиционно на управляващата четворна коалиция плюс ДПС и всяка друга партия, която е отговорна за запазването на статуквото. Следователно, това трябва да бъде линията на поведение и на нашите народни представители, допълва Николай Бареков.
"Изразявам най-приятелски поздрав към колегите от ЛИДЕР, ЗНС, Гергьовден, Партията на жените, Радикалите и Свободните демократи и надежда че през 2015 г. ще се роди нов коалиционен формат като опозиционен блок, в който всички ние, отвратените от резултата на 25-годишното управление на един и същ политически елит, ще успеем да превъзмогнем егото и страховете си и заедно ще се представим не просто достойно, а наистина внушително на едни следващи избори", се посочва в изявлението на Бареков.
Пресцентърът на ПП ББЦ съобщава, че днес е имало заседание на Изпълнителния съвет на партията, на което е потвърдено, че тя формално не е част от Коалиция "България без цензура".
ПП ББЦ подкрепя Светлин Танчев да продължи да заема поста съпредседател на парламентарната група и да осигури нейното нормално административно съществуване в 43-тото Народно събрание. Определени са за говорители на парламентарното представителство на ББЦ председателят Николай Бареков и шестимата депутати, начело със Светлин Танчев.
Депутатите на партията ще останат формална част от ПГ на БДЦ, но ще гласуват по съвест. ПП ББЦ е в опозиция, както на днешното управление, така и на "трите партии на статуквото ГЕРБ, ДПС и БСП", се посочва в съобщението.
Изпълнителният съвет на ББЦ е дал правото на Николай Бареков да започне разговори с всички желаещи партии за създаването на опозиционен блок, който да се яви на следващите извънредни парламентарни избори и на бъдещите избори за местна власт.
Водещи
-
Порой заля къщи и улици във варненското село Войводино
От Областната администрация уточняват, че обстановката е овладяна
07.06 | 18:00
-
Лъчезар Богданов: Дефицитът е заради огромния ръст на разходите, а не от лошо изпълнение на приходите
Според него има само теоретична възможност България да убеди ЕК и след това Съвета на ЕС, че...
07.06 | 17:40
-
Ако няма промяна в закона: На 9 август по-високи цени и етикети само в евро
Това очаква Петър Петров от "Възраждане"
07.06 | 17:20
-
10 златни правила на Учителя Петър Дънов за дълъг живот
07.06 | 17:00
Най-четени
-
Никола Цолов отвя конкуренцията на Формула 2 в Монако
Това е втори успех за българския лъв на основно състезание на този терен
07.06 | 12:20
-
4 от 9-те оградени имота в "Баба Алино" са държавна собственост
Защо в кадастъра са отразени като частни – не мога да отговоря, посочи още Пламен Абровски
07.06 | 14:00
-
Иван Христанов: Изнесох данните за „Баба Алино“ от парламентарната трибуна още на 6 март
По думите му това е бил първият момент, в който висш държавен представител публично е изложил...
07.06 | 11:18
-
Волейболистите ни надиграха Аржентина в контрола преди Лига на нациите
Мачът се игра тази нощ пред близо 5000 зрители в залата на Нюелс Олд Бойс в Росарио
07.06 | 10:40