Нов национален протест на полицаи и надзиратели 02.07 | 10:30
Настояват за повишаване на допълнителните възнаграждания, които не са пипани вече 13 години

Протест за размера на възнаграждението за нощен труд готвят синдикалните организации на полицаи и надзиратели, предаде БГНЕС. Планира се той да се проведе този петък, 5 юли. Действията им ще бъдат подкрепени от КТ "Подкрепа” в рамките на тяхната кампания за достойно заплащане.
Според синдикалистите, напрежението сред работещите се увеличава тъй като допълнителното възнаграждение за нощен труд у нас е 25 стотинки на час. Сумата е определена през 2006 г. и оттогава не е имало промяна. Синдикатите на служителите в МВР настояват парите да бъдат увеличени до 2,50 лв. на час. Синдикалистите настояват ставката за нощен труд да бъде актуализирана и обвързана с минималната работна заплата, достигайки размер от 2 лева и 80 стотинки на час.
Полицаите са недоволни и че единствено за служителите на вътрешното ведомство няма приравняване на парите от нощен към дневен труд. Това би позволило възнаграждението им да формира и изплаща според определен коефициент, както е например при граничните полицаи.
Водещи
-
Новата система проверява данните за лечението в рамките на секунди
Готовност на системите
02.06 | 10:45
-
Нов протест срещу въвеждането на еврото ще се проведе в сряда
Това обяви един от организаторите на протеста в събота Страхил Ангелов.
02.06 | 10:30
Най-четени
-
Отбелязваме Деня на Ботеви на загиналите за свободата и независимостта на България
Традиция от 1948 година
02.06 | 09:14
-
Над 2000 пощи ще обменят левове в евро безплатно след влизането ни в еврозоната
След това "Български пощи" имат опцията да обменят левове срещу евро за още 6 месеца, т.е. до...
02.06 | 09:45
-
Слънчев и топъл понеделник в цялата страна
Максималните температури ще бъдат между 27° и 32°, за София - около 27°
02.06 | 08:00
-
В Козлодуй се провежда 25-ото издание на колопоход "По стъпките на Ботевата чета"
Директорът на Център за подкрепа на личностното развитие в Козлодуй Татяна Спасова каза, че се...
02.06 | 09:59