Нова SMS измама точи парите и личните ви данни 21.08 | 18:20
Застрашени са абонати на всички оператори. Вижте как!

През последните дни на месец август 2013г. на мобилните телефони на абонатите на различни оператори, работещи в България, се получават кратки съобщения SMS с текст на английски език.
Той гласи: "Вашият мобилен номер е избран да спечели 5 милиона паунда, като за целта трябва да се изпрати съобщение с личните данни на абоната на следния ИМЕЛ адрес WIN@EUGRANT8.COM, за да си получите наградата".
Главна дирекция "Национална полиция" предупреждава всички ползватели на мобилни телефони, че в случая се касае за измама.
"Никоя сериозна фирма не би поискала вашите данни по този начин. Абонатите, получили подобни съобщения, в никакъв случай не трябва да се поддават на предлаганата им "лесна печалба" и да продължават кореспонденцията", информират от пресцентъра на МВР.
От главната дирекция припомнят, че предоставянето на лични данни е строго регламентирано от закона и то става по точно определен ред.
Водещи
-
Израел нанасе нови удари по Техеран
Убити са още трима ирански ядрени учени, с което общият им брой достигна девет
14.06 | 18:00
-
Българин е открит мъртъв в каравана в Серес
Най-вероятно е убит, посочват от гръцката полиция
14.06 | 17:40
-
19-годишна криминално проявена блъсна дете в инвалидна количка във Велинград
Тя се опитала да избяга
14.06 | 17:20
Най-четени
-
Само за 5 г.: Близо 800 старци са намерили смъртта си в домовете на ужаите в с. Ягода
От началото на 2025 г. до извеждането на хората от домовете през миналата седмица са починали...
14.06 | 11:00
-
Проф. Габровски: Зад скандалите с нелегални хосписи стои дълбок социален и медицински проблем
Застаряващото население, масовата емиграция и катастрофалният недостиг на медицински кадри...
14.06 | 12:40
-
Летните почивки на морето - от 30% до 100% по-скъпи от юли
Олинклузив нощувка надува сметката поне с 80 лв.
14.06 | 12:00