Нова мода - искат откуп и за куче 26.04 | 10:58
42-годишен софиянец откраднал хъски и изнудвал собственичката за 1000 лв.

Столични криминалисти задържаха мъж в момент на получаване на откуп за откраднато куче, съобщиха от пресцентъра на МВР.
В събота 22-годишна собственичка на куче, порода хъски потърсила помощ в столичното Първо РУП. Тя обяснила, че докато разхождала домашния си любимец, той изчезнал. Малко по-късно непознат й позвънил на домашния телефон с офертата срещу 1000 лева да й върне кучето.
Веднага по случая било образувано досъдебно производство. Криминалистите скоро влезли в следите на анонимния мъж - А.Р. на 42 години от София, регистриран за различни криминални престъпления - от кражби до изнасилвания, и вече осъждан за измама.
Той е задържан в района на кв. "Слатина" в момент на получаването на искания откуп, а хъскито е върнато на младата му стопанка.
След доклад на материалите в Софийска районна прокуратура и удължаване на мярката му за задържане на 72 часа, А.Р. е привлечен като обвиняем. На свое заседание вчера съдът му е наложил постоянна мярка за задържане.
Водещи
-
Извънредно! Потопът в "Елените" е отнел още един живот
Жертвите на адското наводненеие вече са четири
04.10 | 19:57
-
Разчистването във в.с. „Елените“ е в пълен ход
Стотици пожарникари, полицаи, спасителни отряди, доброволци и екипи на общината работят по...
04.10 | 18:00
-
US политик: Извънземните имат 5-6 подводни НЛО бази в дълбините край Бахамите
Тим Бърчет смята, че може да са там отдавна
04.10 | 17:40
-
Подобрява се обстановката в Монтанско, „Петрохан” е отворен за движение
Няма населени места без ток, а пътищата се почистват от паднали дървета и клони
04.10 | 17:20
Най-четени
-
Оглеждат състоянието на сградите в Елените и дали те са безопасни за обитаване
Областният кризисен щаб призовава гражданите да се въздържат от пътуване към засегнатия район
04.10 | 12:00
-
Елена Йончева: Преходната администрация в Газа трябва да е под егидата на ЕС или ООН
Нашите власти правят всичко възможно да върнат у нас българина, задържан с флотилията за Газа
04.10 | 11:20