Нови доказателства срещу Узунов и Бобоков пусна прокуратурата 23.06 | 20:22
Разменили са си общо 61 файла, някои съдържат информация за съдебни дела и решения по тях

По повод отправените множество журналистически въпроси и с оглед установяване на обективната истина по досъдебното производство за престъпно сдружение с цел търговия с влияние, Специализирана прокуратура информира обществеността за следното:
Анализът на информацията от изготвената компютърно-техническа експертиза на мобилни устройства, ползвани от П.Б., установи, че активната комуникация на същия с П.У., секретар по правните въпроси и антикорупция на президента, по хода на адм. дело №11413/2018, стартира непосредствено след неговото образуване във Върховния административен съд. Видно от разменена писмена кореспонденция чрез мобилно приложение на 27.09.2018 г. "Prezident-Pl. Uzunov” пише до П.Б.: "Чакам номерчето." Отговорът на П.Б. до "Prezident-Pl. Uzunov” съдържа снимка, която предоставя информация за образуваното две седмици по-рано (на 13.09.2018 г.) административно дело по протест срещу предхождащо решение на Административен съд-Бургас. Самото заседание на ВАС по конкретното административно дело е насрочено за 27.11.2018 г.
Видно от разпространената от Специализирана прокуратура в края на миналата седмица информация, на 27.12.2018 г. "Prezident-Pl. Uzunov” уведомява П.Б. за съдебното решение, преди същото още да е подписано от членовете на съдебния състав. Самото решение става публично шест дни по-късно – на 02.01.2019 г.
Анализът на разменените съобщения между П.Б. и П.У. сочи, че двамата са обсъждали предмета на адм. дело №11413/2018 в продължение на шест месеца.
Експертизата на мобилните устройства, ползвани от П.Б., установява, че с "Prezident-Pl. Uzunov” са разменени общо 61 файла, част от които съдържат и горецитираната информация за съдебни дела и решения по тях.
Във връзка с отправени от П.У. в телевизионно интервю твърдения, че отношенията му с П.Б. са имали единствено делови характер и се свеждали до проучване на представителите на бизнеса, част от официални делегации, мобилната комуникация, осъществявана между двамата, сочи за проведени множество лични срещи.
Водещи
-
Д-р Тони Петков: При инсулта всяка минута има значение
Относно справянето с напрежението, той отбеляза, че професионализмът, екипната подкрепа и...
05.08 | 12:30
-
Ивайло Мирчев: Делян Пеевски няма съюзници, а само заложници
"Това правителство ще падне не когато поиска Борисов, а когато поиска Пеевски. Всички...
05.08 | 11:59
-
Румен Радев взе лично участие в потапянето на историческия риболовен кораб РК „Чавдар“ край бреговете на Созопол
Събитието има екологична и символична стойност – плавателният съд, служил от 1964 г., ще бъде...
05.08 | 11:45
Най-четени
-
27 г. от смъртта на Тодор Живков
Стилизиран венец с цветовете на руското знаме е положен на гроба на диктатора Тодор Живков
05.08 | 09:00
-
Над Западна България и днес ще вали, утре също ще бъде дъждовно
След 2 часа лятото леко ще започне да се връща в София. Следобед отново обаче ще завали.
05.08 | 10:45
-
Кога пациентът заплаща за преглед в Спешната помощ?
Ако се налага хоспитализация, лечението на здравноосигуреното лице се заплаща по съответната...
05.08 | 08:59
-
Честваме паметта на светия мъченик Евсигний
На този ден се отбелязва и предпразненството на Преображение Господне, което честваме утре.
05.08 | 11:00