Нови ограничения за новите шофьори на пътя 03.03 | 12:30
Забрана за каране през нощта и по-ниска скорост по магистралите – поне в първата година зад волана - това са част от идеите, които МВР обмисля

Нови ограничения ще има за новите шофьори на пътя. Забрана за каране през нощта и по-ниска скорост по магистралите – поне в първата година зад волана - това са част от идеите, които МВР обмисля, съобщава Нова телевизия.
Новите правила трябва да намалят инцидентите с участието на шофьори с малък стаж зад волана. Статистиката показва, че всяка четвърта катастрофа е предизвикана от нов водач.
Затова експертите предлагат те да стартират с по-малко контролни точки, а под ударите на закона да попадат при повече от 0,2 промила алкохол в кръвта, а не както останалите водачи при 0,5.
Освен това в първите месеци зад волана кандидат-шофьорите ще карат с придружител. Това може да става след 16-ата годишнина, каквато е практиката в Германия.
Водещи
-
Диана Дамянова: Избори в следващите месеци са въпрос на политическо оцеляване за Радев
"Борисов и Пеевски са твърдо решени да не допуснат предсрочен вот", категорична е тя
18.08 | 18:00
-
Украйна спря петрола за Централна Европа
Това съобщ министърът на външните работи и външната търговия на Унгария Петер Сийярто в...
18.08 | 17:45
-
Бивш директор в Google с плашещо предупреждение за близкото ни бъдеще
Идва 15-годишна дистопия*, твърди Мо Гаудат
18.08 | 17:30
-
"Биг Брадър" се завръща на малкия екран през септември
15 съквартиранти влизат в риалитито на 21-и
18.08 | 17:15
Най-четени
-
Катастрофа с тирове на един от входовете за Пловдив затапи АМ "Тракия"
Задръстването е над 5 километра
18.08 | 10:30
-
Запали се сметището в пловдивско село
Сигналът за пожара е подаден към 05:30 ч. в понеделник
18.08 | 10:45
-
НОИ с важна информация за пенсиите
Вижте месечната информация относно касовото изпълнение на бюджетите на социалноосигурителните...
18.08 | 14:20