Нови съмнения клатят правителството 22.11 | 17:45
Според патриотите Орхан Исмаилов няма ценз, за да бъде зам.-министър

Патриотите имат съмнения, че Орхан Исмаилов има ценз да бъде зам.-министър. "Патриотичният фронт не е против личността на Орхан Исмаилов, а е против поставянето на важни държавни постове на хора от протурска партия", заяви съпредседателят на "Патриотичен фронт НФСБ-ВМРО" Валери Симеонов.
Той не даде еднозначен отговор дали съществува реална заплаха и риск да бъде предизвикана правителствена криза. "Мога само да отговарям за позицията на Патриотичния фронт и в по-малка степен за позицията на коалицията", обясни Симеонов.
Той допълни, че от коалицията не са безкритични и относно това дали Исмаилов има необходимия ценз да заеме длъжността "заместник-министър на отбраната", предаде агенция "Фокус". Според Валери Симеонов, Исмаилов е доцент, без да има изискващия се по закон тригодишен преподавателски опит.
Относно това дали, ако Орхан Исмаилов сам се откаже от поста това би решило проблема, Симеонов отговори положително. По думите му, с действията си Исмаилов ще докаже, че не е службогонец и че приема интересите на България пред своите лични.
Лидерът на Патриотичния фронт допълни, че за сега все още няма категорични отговори на тяхното искане от страна на министър-председателя и Реформаторския блок, но бе категоричен, че те са сериозни в намерението си да оттеглят подкрепата си за кабинета.
"Патриотичният фронт е готов да споделя политическата отговорност, но изглежда, че няма с кого", каза още Симеонов. Той не пожела да коментира дали ако оттеглят подкрепата си за кабинета всъщност няма да помогнат на ДПС да влязат във властта, от където всъщност се опитват да ги отстранят.
"Министър-председателят все още не е дал отговор. Реформаторският блок и те се ослушват и мислят, че ще отмине вятърът и нищо няма да се случи, ама няма да стане така. Това, което е най-неприятното и нежелателно в този момент, има много голям риск да се случи. Виновните няма да са от НФСБ и ВМРО", каза Симеонов.
Според него приоритетите, които са заложени в програмата, трябва да бъдат изпълнени, независимо дали Патриотичният фронт ще оттегли доверието си от кабинета. По думите му, правителството вече е приело да работи по програма, в която са отразени позициите на останалите партньори.
"Ако евентуално започнат да се отклоняват и от програмната декларация, която е основен стратегически документ на правителството, то тогава те ще покажат, че са поели управлението, само за да се ползват от облагите на властта, а не да носят отговорността и да решават проблемите на България", подчерта Симеонов.
Водещи
-
Председателят на Еврогрупата очаква консенсус за България в еврозоната
Същевременно еврокомисарят по икономиката Валдис Домбровскис заяви, че не очаква препятствия...
19.06 | 21:00
-
Индийският Нострадамус вещае ядрен апокалипсис
Кушал Кумар твърди, че това ще се случи до месец
19.06 | 20:45
-
Европрокуратурата разследва за корупция висш чиновник от МЗХ
То е започнало от доклад на Европейската служба за борба с измамите (OLAF)
19.06 | 20:30
-
Петролът поскъпва с над 2% заради ескалиращия въоръжен конфликт между Израел и Иран
Goldman Sachs прогнозира, че петролът сорт Брент може да поскъпне малко над 90 долара за барел...
19.06 | 20:16
Най-четени
-
Борисов обеща на Н. Пр. Илашчук България да помага Украйна с търговия, кораби и бизнес
Киев има категоричната ни подкрепа за ЕС, увери посланика лидерът на ГЕРБ
19.06 | 13:50
-
След 6 дни в неизвестност: СДВР откри 16-годишния Емил, майка му още не го е прибрала
Родителите на момчето едва вчера са подали сигнал в полицията
19.06 | 13:10
-
Цените в магазините литнаха нагоре
Всички основни стоки и храни са поскъпнали, минералната вода - с 40%
19.06 | 13:30
-
Невероятно разкрие за цените направи шефът на НАП Румен Спецов
От 3 юни, когато НАП обяви масови проверки за предотвратяване на спекулата преди влизането в...
19.06 | 08:45