Новите конституционни съдии се заклеха 13.11 | 11:52
На церемонията присъствв президентът, председателят на Народното събрание и представители на съдебната власт, които са ги излъчили

Новите конституционни съдии се заклеха в присъствието на президента, председателя на Народното събрание и представители на съдебната власт, които са ги излъчили.
Церемонията в КС се води от бившия главен прокурор Борис Велчев, сега конституционен съдия.
Клетва положиха излъченият от парламента Красимир Влахов, назначеният от квотата на президента Атанас Семов и двете съдийки, избрани от квотата на съдиите, Павлина Панова - от ВКС и Надежда Джелепова- от ВАС.
По време на церемонията прозвуча българският химн. Велчев благодари и за работата на съдиите, които напускат КС.
Вчера изтече мандатът на Румен Ненков и Стефка Стоева, които бяха изпратени от съдебната власт в КС, Кети Маркова от квотата на държавния глава и Цанка Цанкова, избрана от парламента, информира Канал3.
Водещи
-
БСП - ОЛ няма да подкрепи предложението на Радев за референдум за еврото
Това обявиха от левицата
10.05 | 17:40
-
Германия затегна граничния контрол
Засилени са проверките по границите с Люксембург и Белгия
10.05 | 17:20
-
Ицо Хазарта: Ние, българите, сме едно цяло
Евродепутатът коментира предложението на Радев за референдум за приемане на еврото
10.05 | 17:00
Най-четени
-
Бойко Борисов: Протегнатите ръце са по-силни от юмрука на Румен Радев (ВИДЕО)
НС по най-бързия начин трябва да отхвърли този референдум, подчерта лидерът на ГЕРБ
10.05 | 12:00
-
Доц. Цеков: Предложението на Радев за референдум за еврото е противоконституционно
Докторът по конституционно право обясни защо у нас не може да бъде проведен такъв референдум
10.05 | 11:00