Нужни ли са колчета по цялото трасе в Кресненското дефиле? 23.02 | 08:23
"Необходим е по-голям контрол - по-често присъствие на автомобили на КАТ и отново да бъде монтирана камера за скорост на центъра на Кресна", каза още Петър Петров, заместник-кмет по пътна безопасност в община Кресна.

Монтиране на още колчета в Кресненското дефиле, за да се спре напълно шофирането в насрещната лента. Този въпрос отново е на дневен ред в Югозападния регион, след като преди дни катастрофа между лек автомобил и тир блокира за часове пътя за Гърция.
"Отсечката е опасна. Поставянето на обезопасителните колчета през цялото дефиле даде своя ефект, катастрофите се намалиха до минимум, няма тежки пътнотранспортни произшествия. Отсечката е около 4 километра и половина", заяви Александър Цацев, Съюз на българските автомобилисти в България, предаде БНТ.
По думите му практиката с колчетата трябва да бъде продължена.
"Водачите са по-внимателни и концентрирани, приближаването към колчетата също е опасно", допълни Александър Цацев.
"Необходим е по-голям контрол - по-често присъствие на автомобили на КАТ и отново да бъде монтирана камера за скорост на центъра на Кресна", каза още Петър Петров, заместник-кмет по пътна безопасност в община Кресна.
Водещи
-
Шефът на Пирогов с добра новина за лекуваните у нас от Кочани
Трагедията наистина е голяма, защото става дума за деца, каза д-р Валентин Димитров
29.03 | 11:38
-
Тежка катастрофа на АМ "Тракия" с двама загинали
Катастрофата е възникнала между лек автомобил, микробус и товарен автомобил
29.03 | 11:00
-
Предвеликденско: Яйцата и зеленчуците поскъпват
Традиционната за сезона свежа салата с маруля и репички ще излезе около 7 лв.
29.03 | 10:40
-
България се разделя на 4 района за планиране
столицата се обособява като отделен район
29.03 | 10:20
Най-четени
-
Дъждовно следобед, слънчево сутринта
Максималните температури ще бъдат между 13° и 18°, за София - около 13°
29.03 | 08:57
-
Слънчевото затъмнение и новолунието днес: Какво не се прави?
Вижте и как ще се отразят те на зодиакалните знаци
29.03 | 09:30
-
Росен Желязков: Днес България отбелязва 21 години като пълноправен член на НАТО
Това се казва в официална позиция на премиера
29.03 | 10:00