Няма тежко пострадали при земетресението, успокои Цветан Цветанов 22.05 | 07:58
Вицепремиерът призова гражданите да запазят спокойствие - има само паднали комини и напукани фасади

Няма тежко пострадали при земетресението, което разлюля София тази нощ. Това съобщи министърът на вътрешните работи Цветан Цветанов пред bTV. Щетите от труса засега се изчерпват с паднали комини и мазилки. Цветанов увери, че всички дежурни полицейски екипи са правели необходимите обходи. Той призова гражданите да запазят спокойствие.
В Перник вече бе обявено бедствено положение и училищата там няма да работят. Засега няма данни за проблеми с язовирите в областта.
В София вече се виждат пропуканите фасади и паднали комини. Собствениците на жилища в блок 460 в кв. "Надежда" се оплакаха от щетите по покривната част. Според тях сградата е поддала с над 10 см. Въпреки, че от общината има експерти, които ги успокояват, те са категорични, че започват сами да премахват последствията от труса.
Столичният кмет Йорданка Фандъкова съобщи, че има леки материални щети в София. Тя също успокои, че има екипи на място и към момента данните са за по-леки щети в града. "Към момента няма данни за сериозни разрушения, няма данни за жертви", добави още Фандъкова, цитирана от Булфото.
След първия силен трус имаше спиране на тока в някои от кварталите за кратко. Данните от експлоатационните дружества са, че няма причина за притеснения. Няма концентрация на паднали мазилки или комини в даден район, но повечето са съсредоточени в централна градска част, където са и по-старите постройки.
Водещи
-
България - на годишната конференция на Военния комитет на НАТО
Адмирал Емил Ефтимов призова за баланс между иновации и оперативна съвместимост
28.09 | 13:40
-
България е волейбол!
В 13.30 ч. започва финалът мжду лъвовете ни и италианците за световната титла
28.09 | 13:20
-
Стармър е най-непопулярният британски премиер в историята на допитванията
Рейтингът на одобрение на Киър Стармър достигна историческо дъно, тъй като само 13% от...
28.09 | 13:00
-
10 неща, които не знаете за Венета Райкова
28.09 | 12:40
Най-четени
-
Масово гледане на финала по волейбол в цялата страна – вижте къде
Националният ни отбор ще играе днес от 13.30 ч. срещу тима на Италия за титлата на световното...
28.09 | 09:00
-
Облачна и дъждовна неделя
Дневните температури в цялата страна ще се понижат още и ще са около и под 20°C
28.09 | 09:15
-
Основни хранителни стоки поскъпват на тържищата
Повечето зеленчуци и плодове поевтиняват на борсите у нас
28.09 | 10:20