Обвиниха Владимира Янева в престъпление по служба 09.07 | 16:51
Бившата шефка на СГС е разрешавала подслушване в нарушение на закона
![Обвиниха Владимира Янева в престъпление по служба](http://inews.bg/pictures/1534315_1004.jpg)
Обвинението срешу нея е за продължавано престъпление по служба и срещу Тодор Костадинов за продължавано документно престъпление и за компютърно престъпление.
Владимира Янева е обвинена за това, че в периода от 12.09.2013 г. до 25.03.2014 г., като съдия и председател на СГС, два пъти е разрешила използване и два пъти е разрешила продължаване на експлоатацията на специални разузнавателни средства /СРС/ в нарушение на Закона за СРС.
Разрешенията са дадени по отношение на автоматизираната информационна система "Централен полицейски регистър", без същата да е обект за установяване на самоличността на лица, за които са получени данни и има основания да се предполага, че подготвят, извършват или са извършили тежки престъпления.
Разрешенията са за използване на всички способи, предвидени в ЗСРС, без да е възможно прилагането им по отношение на информационна система. Не са били спазени и изискванията на закона за мотивиране на исканията за използване на СРС и в нарушение на максималните срокове за прилагане на СРС.
По отношение на Владимира Янева е взета мярка за неотклонение "Подписка".
Тодор Костадинов е обвинен в това, че в периода 12.09.2013 г. до 25.03.2014 г. в качеството си на длъжностно лице – директор на дирекция "Вътрешна сигурност"-МВР, при условията на продължавано престъпление и в кръга на службата си, на 12.09.2013 г., на 12.11.2013 г., на 28.01.2014 г. и на 25.03.2014 г. е съставил общо 6 официални документи, в които удостоверил неверни обстоятелства. Целта е била тези документи да бъдат използвани пред председателя на Софийски градски съд, като доказателство за тези обстоятелства.
По отношение на Тодор Костадинов е взета мярка за неотклонение "Парична гаранция" в размер на 2 000 лв.
Водещи
-
От "Пирогов" дали по 9 бона за всяка от пострадалите с ботокса
Това съобщи проф. Николай Габровски, който е началник на Клиниката по неврохирургия на...
09.02 | 17:40
-
Второ злато за Цанко Цанков от зимното плуване
Водата беше по-студена от вчера и термометрите отчетоха 2.6 градуса по Целзий
09.02 | 17:20
-
Гуцанов: Не искаме таван на цените, а ограничение на надценките
Няма да има ръст на данъците и таксите, нито орязване на социалните придобивки, обеща...
09.02 | 17:00
Най-четени
-
Мъск няма да купува ТикТок
09.02 | 11:40
-
Шофьор помете 9 паркирани коли в София
Инцидентът е станал в близост до 20-а поликлиника
09.02 | 09:45