Обезщетяват собственици на имоти 29.05 | 12:20
Правителството одобри отчуждаването на имоти - частна собственост за изграждане на пътен подлез, част от рехабилитацията на жп участък Пловдив - Бургас
Правителството одобри отчуждаването на имоти - частна собственост за изграждане на пътен подлез, част от рехабилитацията на жп участък Пловдив - Бургас. Те попадат в землищата на селата Калитиново и Хрищени, община Стара Загора.
Средствата за обезщетяване на собствениците, респективно правоимащите лица на засегнатите имоти - частна собственост, са за сметка на Национална компания "Железопътна инфраструктура". Решението може да се обжалва пред административния съд по местонахождение на имотите в 14-дневен срок от съобщаването му на заинтересуваните лица по реда на Административнопроцесуалния кодекс. Съобщаването трябва да се извърши от Национална компания "Железопътна инфраструктура".
С друго постановление на Национална компания "Железопътна инфраструктура" се предоставя правото на управление на два имота, находящи се в област Пазарджик, община Белово, село Момина клисура и с. Сестримо. Имотите се предоставят безвъзмездно за изграждането на национален обект "Модернизация на железопътната линия София - Пловдив: жп участъци София - Елин Пелин и Елин Пелин - Септември".
Водещи
-
Астролог предупреди: От днес до 7 юли има риск от катастрофи и разрушения във всякакви аспекти
Тази вечер е почти точното съвпадение на войнствения Марс и непредвидимия Уран в 4-ия градус...
03.07 | 17:59
-
Имаме данни с кого най-често е летял Пеевски, заяви Николай Стайков
Според бившия министър на правосъдието Антон Станков информацията, изнесена от Иван...
03.07 | 17:45
-
Иво Христов потвърди заявката за закриване на Комисията по досиетата
Тези досиета вече се изчерпаха, те са прочетени. Трябва да отворим новите досиета от...
03.07 | 17:30
-
Край на анонимността при криптосделките
Данъчните ще получават данни за търговията с криптовалути
03.07 | 17:15
Най-четени
-
Атанас Пеканов: България е на път да получи петото плащане по ПВУ
Вицепремиерът участва в Конференция за многогодишния бюджет на Европейския съюз
03.07 | 10:15
-
Румен Радев: България ще наложи резерви на 21-ия пакет санкции срещу Русия
„Ще направя това, защото защитавам и отстоявам българския национален интерес“, съобщи премиерът
03.07 | 11:15
-
Мъж откри човешки кости зад сграда в основата на 4-метров скат в Свищов
Назначена е съдебномедицинска експертиза, по случая се води разследване
03.07 | 11:45
-
Иво Христов потвърди заявката за закриване на Комисията по досиетата
Тези досиета вече се изчерпаха, те са прочетени. Трябва да отворим новите досиета от...
03.07 | 17:30