Обществен труд за двама от ромите, осквернили Левски и Симеон I 07.11 | 17:05
Родителите на учениците ще плащат по 1000 лв. глоба при повторна подобна проява
40 часа обществено полезен труд в полза на община Добрич ще трябва да полагат двама от тримата роми, които предизвикаха обществен гняв, подигравайки се с портретите на значими исторически личности, предаде bTV.
Техният труд ще бъде безвъзмезден, а при повторна подобна проява от тяхна страна родителите им ще трябва да платят глоби от 1000 лева.
Двете момчета ще трябва да преминат и 20-часова програма с психолог, който ще им помогне да преодолеят отклоненията в поведението си.
Учениците от Професионалната гимназия по транспорт, обслужване и лека промишленост в град Добрич са на 17 и 18 години като към непълнолетното момче ще бъде назначен обществен възпитател.
Третото момче, участвало в непристойните изяви, е от община Крушари и неговото наказание ще бъде наложено от местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни.
Педагогическият съвет на гимназията в Добрич наказа двамата ученици като ги премести в самостоятелна форма на обучение, при която те ще трябва сами да се подготвят по всички предмети и да се явяват на изпити по график.
Преди дни тримата младежи се извиниха на общността за стореното от тях като записаха клип, в който изпълняват българския химн и открито заявяват, че обичат България.
Деянието на тримата ромски ученици, застанали в неприлични пози с портретите на Левски и Симеон I взриви социалните мрежи с гневни коментари и възмущения.
Водещи
-
Експерт посочи сериозен проблем със заплатите в страната
Славова обясни, че това е тенденция през годините, която се запазва.
14.11 | 17:59
-
България ще поиска разсрочване на плащанията за изтребителите F-16
Целта е покриване на дефицити
14.11 | 17:40
-
Жълт код за мъгли в Северна България
Обявен е жълт код в 11 области на Северна България заради мъгли.
14.11 | 17:20
-
Адриан Николов, ИПИ: Бедността у нас е около 22% на национално ниво
Генерално разликите са двойни – между областите на опашката и областите начело, обясни в...
14.11 | 16:45
Най-четени
-
Днес е последният ден, в който шофьорите могат да карат автомобилите си с гуми, неподходящи за зимни условия
Изискването е от 15 ноември до 1 март всички автомобили да са оборудвани със зимни гуми или с...
14.11 | 11:00
-
Бойко Борисов: Избраният за особен управител на "Лукойл" има опит и не е бил министър
Попитан дали обмисля ограничаването на бонусите в държавната администрация, той заяви, че е...
14.11 | 10:15
-
Слабо налягане и възможно замътване на водата в редица квартали заради авария в София
Ще бъдат засегнати Военномедицинска академя, и Александровска болница.
14.11 | 10:45