Община Лом ще укрепва свлачища с 8.5 млн. от ЕС 26.03 | 16:13
Проектът изцяло ще бъде финансиран от ОП „Околна среда“
Министърът на околната среда и водите Нено Димов и кметът на община Лом Пенка Пенкова подписаха договор за укрепване на свлачища със средства от Оперативна програма "Околна среда" (ОПОС) 2014-2020 г. С изпълнението на проекта ще се предотвратят свлачищни процеси върху площ от 18 хектара и ще се повиши защитата на живота и здравето на над 2000 души.
Дейностите предвиждат превантивни мерки за подобряване сигурността на населеното място, в т.ч. опазване жилищни, стопански, производствени сгради, земеделски площи, улици, водопроводи и друга техническа инфраструктура. По проекта ще бъдат изпълнени строителни работи за понижаване нивото на подпочвените води, за разширяване съществуващата мониторинговата система, както и изграждане на подпорна стена по бреговата линия на квартал Боруна в Лом.
Общият размер на инвестицията е 8,5 млн. лв., осигурени изцяло от ОПОС 2014-2020 г.". Срокът за изпълнение на проекта е 24 месеца.
С дейностите по проекта ще се подпомогне изпълнението на Националната програма за превенция и ограничаване на свлачищата, според която предприемането на превантивни мерки е от първостепенно значение за опазване на човешкия живот и здраве и за преодоляване на тежки материални загуби от активизирането на свлачища.
Водещи
-
Асен Василев с критика към работата на министъра на финансите Теменужка Петкова
По думите му за последните 10 години няма забавяне на данните. „Имаме забавяне на данните за...
04.02 | 17:40
-
Премиерът: Няма да променяме данъчно-осигурителната тежест 2
Той поясни, че предложението на Министерски съвет ще бъде до 40% разходи от БВП и бюджетен...
04.02 | 17:20
-
Мъжете и жените ще се пенсионират на еднаква възраст
Друга мярка предвижда осъвременяване на пенсиите за трудова дейност, както и пенсиите,...
04.02 | 17:00
Най-четени
-
Жена намушка с нож няколко души в София
Инцидентът е станал малко преди 8:30 часа тази сутрин.
04.02 | 09:45
-
Тръмп предприе решителни действия спрямо социалната мрежа TikTok
Вашингтон настоява за прехвърляне на собствеността в американски ръце, за да гарантира...
04.02 | 09:30
-
На фона на грипната епидемия в части от страната, някои общини обявиха 6 и 7 февруари за неучебни дни
Министърът на образованието Красимир Вълчев пък съобщи, че към деня за междусрочна ваканция...
04.02 | 14:45