Опашки от чакащи в Пловдив, Разград и... Гърция 06.11 | 10:25
По другите места изборният ден започна спокойно
Почти из цялата страна изборният ден започна спокойно и без излишно напрежение. Опашки от чакащи обаче се извиха в Разград и Пловдив.
138 631 са регистрираните в Област Разград за президентските избори и за референдума и само 15 минути след отварянето на секциите вече имаше чакащи хора. За първи път ще имат право да гласуват 605 младежи, навършили 18 години, а 953 са заличени от списъците. Те са извън страната, поставени под запрещение, лишени от свобода, сменили настоящият си адрес. Изборите се наблюдават от седем социологически агенции, напомня БГНЕС.
Опашки още в първите минути се извиха и в Пловдив, където се очертава избирателната активност да е доста висока. 307 359 са гражданите на Пловдив с право на глас в изборите за президент и вицепрезидент, право на участие в националния референдум имат 307 347. За първи път право на глас имат 3002 души, навършили пълнолетие в периода след втория тур на изборите за местна власт миналата година. Трима пък са столетниците.
Междувременно в южната ни съседка Гърция изборният ден също започна с чакащи хора и напрежение. Още към 07:30 ч. имаше сериозно струпване на желаещи да упражнят правото си на глас в секцията на площад "Карайскаки” в гръцката столица. Гласуването обаче протича изключително бавно, защото обработването на документите отнема доста време на комисията.
Водещи
-
Коледният сняг прекъсна тока в десетки населени места у нас
Аварии в Северозапада и Русенско
25.12 | 14:30
-
Два люлякови храста в двора на къща в центъра на Велико Търново са цъфнали преди Рождество
Според българските народни поверия, ако люляк или друго пролетно цвете цъфне извън сезона си...
25.12 | 14:15
-
Каква е пътната обстановка в София след коледния сняг
Започват обработки на опасни и стръмни участъци в столицата.
25.12 | 14:00
-
Лекари: Кафето създава опасна илюзия за бодрост при дълъг път
Разчитането единствено на тонизиращи напитки може да доведе до внезапен "срив" и фатален...
25.12 | 13:45
Най-четени
-
Честито Рождество Христово!
На трапезата се слага пита, баница, пача, печен дроб, пастърма със зеле, свинско с праз,...
25.12 | 08:59
-
Коледари обикалят домовете срещу зли сили
Коледарите силно тропат с гегите си, за да ги чуе стопанинът, да разлаят кучетата и да се...
25.12 | 10:45
-
Дъжд и сняг на Коледа: До 14 см нова снежна покривка в планините
Минималните температури в празничния ден ще бъдат от 2 до 7 градуса, по Черноморието - до 8...
25.12 | 09:45