Оперират 8-годишната Марина другата седмица 05.04 | 11:40
Детето бе блъснато на пешеходна пътека в столицата
Вероятно другата седмица 8-годишната Марина Ташкова ще претърпи операция на лявата подбедрица, съобщиха от пресцентъра на "Пирогов".
При стабилизиране на състоянието й, тя ще бъде оставена да диша самостоятелно, без апарат. В сряда (4 април) й е направен нов скенер, съобщиха от Детската неврохирургия.
iNews припомня, че 8-годишната Марина Ташкова все още е в кома, след като пострада жестоко на пешеходна пътека на бул. "Г. М. Димитров". Тя отваря очи, но все още не изпълнява команди, поясниха д-р Пседерски и доц. Гаврилова.
Момиченцето движи крайниците си, без счупения ляв крак, който е на екстензия. Все още обаче остават кръвоизливните точки в ствола на мозъка, показали изследванията. Нужни са поне 10 дни, за да се каже, че опасността е отминала.
8-годишната Марина беше ударена от автомобил на пешеходна пътека на бул. "Г.М. Димитров", на 29 март, около 17.00 ч.
Марина е била придружавана от дядо си, който я водел на тренировка по художествена гимнастика. Малко преди пешеходната пътека, обаче, детето се изскубва от ръцете на дядо си и побягва през пътното платно.
В този момент оттам минавали два автомобила. Единият успял да спре, а вторият е блъснал момичето. Шофьорът, блъснал Марина, е задържан.
Според полицията Стойчев е карал с 60 км/ч, при допустими на това място - 40 км/ч.
Водещи
-
ЕС налага такса от 3 евро за малките пратки
От 1 юли 2026 година всяка пратка на стойност под 150 евро, влизаща в общността, ще се облага...
12.12 | 17:40
-
Президентът обяви кога започва консултациите с парламентарните групи
Срещите в изпълнение на основния закон ще започнат в понеделник
12.12 | 17:20
-
И Поморие вече има красива пейка за кърмене, обвита с крила на пеперуда
Място за кърмене, обвито в пеперудени крила.
12.12 | 17:00
-
Евростат: Почти двойно поскъпване на стоматологичните услуги у нас
Той припомни, че ако се сравнят цените по НЗОК, разликите са значително по-големи назад във...
12.12 | 16:45
Най-четени
-
Синдикатите отправиха въпроси към депутатите за доходите през 2026 година
КНСБ и КТ "Подкрепа" искат гаранции за заплатите на учители, лекари и служители в транспорта...
12.12 | 10:15
-
Банка за сперма е разпространявала генетично рисков донор, близо 200 деца може да са засегнати
Според събраните данни с тази сперма са заченати най-малко 197 деца в Европа и извън нея.
12.12 | 11:30
-
Андрей Райчев: На следващите избори ще гласуват 3.5 милиона души
По думите му рязко сме се европеизирали и вече се държим по нов начин. "Ще си оправим...
12.12 | 14:30
-
Първан Симеонов: Борисов ще се опита сега да каже, че ако има някаква драма с еврото, тя е по вина на протестите
„Ако сега скочи, може да е основен бенефициент от всичко това, наред с ПП-ДБ, които ще...
12.12 | 12:30