Орлин Тодоров получи 1 г. условно – огласил класифицирана информация 11.06 | 13:41
Бившият антимафиот беше оправдан по другите обвинения
Бившият шеф на антимафиотите във Велико Търново и ключов свидетел по две от делата срещу Цветан Цветанов – Орлин Тодоров, беше осъден на една година условно.
Той беше признат за виновен само по едно от обвиненията, а именно за това, че е разгласил класифицирана информация. Тодоров застана на подсъдимата скамейка и за това, че като служител в сектор "Криминална полиция" и началник на Териториално звено "Борба с организираната престъпност" – Велико Търново, злоупотребил със служебното си положение. Третото обвинение срещу него е, че склонил длъжностни лица да нарушат свои служебни задължения във връзка с правораздаването по досъдебно производство, както и че е издал държавна тайна.
По последните три обвинения той беше оправдан.
Бившият антимафиот ще плати и 2000 лв. глоба и разноските по делото, които са 2032,65 лв. Остава и наложената му парична гаранция от 6000 лева, информира в. "Труд".
Прокуратурата поиска 8 години затвор за Тодоров. От държавното обвинение заявиха, че ще обжалват решението на магистратите.
Самият Тодоров коментира лаконично, че след като преспи, ще реши какво да предприеме.
Водещи
-
България плаче за Димитър Пенев
Спортният свят с трогателни думи за сбогом към Стратега
03.01 | 18:00
-
Димитър Манолов: Удължителният бюджет по-скоро ме тревожи, отколкото да ме радва
По думите му нова редовна план-сметка е малко вероятен преди средата на годината
03.01 | 17:40
-
Мадуро и жена му са на борда на „Иво Джима“
Пътуват за САЩ, където ще бъдат съдени за наркотероризъм
03.01 | 17:21
Най-четени
-
Кола на заден ход блъсна и уби пешеходец
Трагедията се е разиграла в еленското село Руховци
03.01 | 12:40
-
Кой беше Димитър Пенев?
Стратега от Мировяне радваше родните футболни фенове десетилетия наред
03.01 | 14:00
-
Бойко Борисов: Самонадеяност свали правителството, а не протестите ВИДЕО
Лидерът на ГЕРБ даде едно от редките си индивидуални интервюта за подкаста на Явор Дачков
03.01 | 12:00