Освободиха шефа на Гранична полиция 28.04 | 14:42
Милен Пенев бе назначен на този пост като временно изпълняващ длъжността в началото на годината

Министърът на вътрешните работи Румяна Бъчварова освободи от работа шефа на "Гранична полиция" Милен Пенев, съобщи БНР. Към момента не са ясни причините за освобождаването на Пенев.
Милен Пенев бе назначен на този пост като временно изпълняващ длъжността в началото на годината от министър Веселин Вучков, след като Захарин Пенов подаде оставка. Повод за рокадата тогава стана тежка катастрофа в нощта на 25 срещу 26-ти декември край село Горно Ябълково, при която загина 34-годишният служител на "Гранична полиция" Асен Асенов. При инцидента пострадаха и още 14 гранични полицаи.
По-рано 19 служители на на граничния пункт "Капитан Андреево" бяха уволнени, а вчера шестима митничари бяха уведомени лично, че са освободени от работа.
Вълната от уволнения хвана общо 25 души на "Капитан Андреево". По неофициална информация директорът на Агенция "Митници" ген. Ваньо Танов е бил вчера на пункта и се е срещал с ръководството на свиленградската митница. Конкретните мотиви за масовото освобождаване на служители се очакват по-късно днес.
Уволнението на митничарите идва, малко след като премиерът Бойко Борисов поиска увеличение на приходите от мита и акцизи и постави това като условие пред Танов да запази поста си като директор на митниците.
Водещи
-
52-годишен българин изчезна при гмуркане в Охридското езеро
Местната полиция и водолазни екипи започнаха издирвателна операция
09.08 | 19:13
-
Пълнолуние във Водолей днес: Ето какво ще донесе на всяка зодия
Нито един зодиакален знак няма да остане незасегнат
09.08 | 17:40
-
Тръмп обяви, че е помирил Армения и Азербайджан
09.08 | 17:20
-
Два шведски самолета също се включват в гасенето на огнения ад край Славянци
Задействан е кризисния щаб, който наблюдава обстановката и при необходимост ще се вземе...
09.08 | 17:00
Най-четени
-
Левон Хампарцумян каза докога да не пипаме Бурканбанк
И преди, и след еврозоната с парите от бурканите по закон можем да платим всичко
09.08 | 11:00
-
Фон дер Лайен: ЕС е готов да предостави 3 млрд. евро на един "демократичен" Беларус
Тя потвърди ангажимента на блока да предостави пакет от 3 милиарда евро за подпомагане на...
09.08 | 16:00