Осигурени са 200 млн. лв. за жп проекти 24.09 | 11:09
Транспортният министър отчете първите 100 дни от своята работа

Искаме да посрещнем следващия програмен период с готови проекти в оперативна програма "Транспорт", каза министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Данаил Папазов.
Министърът направи отчет на първите сто дни от своята работа в управлението на ведомството, съобщава БТА.
Това е една от най-добрите оперативни програми, заяви министърът и добави, че за първите дни от работата на правителството към момента са изплатени 121 млн. лева и са осигурени още 200 млн. лева за жп проекти през следващия програмен период.
Изплатени са над 50% от предвидените в ОП "Транспорт" средства и бенефециентите са получили към 2 млрд. лева, добави Папазов.
Министър Папазов и представители на политическото ръководство на министерството обявиха реформите в областта на транспорта, информационните технологии и съобщенията, започнати от началото на мандата на правителството, и актуални данни за моментното състояние на дружествата от системата на МТИТС.
Водещи
-
При избори сега: 8 партии в НС, ГЕРБ - първи
Най-голямо доверие - към президента Румен Радев – 38,7%, следван от вицепрезидента Илиана...
28.07 | 21:26
-
ВСС реши дава безвъзмездно на европрокуратурата сградата на бившата централа на ДПС
Решението беше взето с 13 гласа „за“
28.07 | 17:30
-
Кеворк Кеворкян: Невменяеми 2
28.07 | 17:15
Най-четени
-
Дете е в кома след падане от петия етаж на хотел в Китен
Състоянието на 14-годишното момче е много тежко
28.07 | 09:45
-
Европа ще бъде наводнена с американски автомобили
Това може да се случи, след като Брюксел сключи търговско споразумение с Доналд Тръмп, пише...
28.07 | 12:00
-
Журналист: Ефективността на КПК е 1%
Заплатата на председателя ѝ е 14 500 лева, заяви Йово Николов
28.07 | 11:00
-
Жената с най-големите устни в света е българка
28.07 | 15:30