Оставиха Вълчо Арабаджиев в ареста 07.01 | 18:38
Повдигнато у е обвинение за пране на пари

Специализираният наказателен съд остави Вълчо Арабаджиев с най-тежката мярка за неотклонение "Задържане под стража" на днешното си заседание, предаде репортер на Novini.bg.
Припомняне, че 21-годишният Вълчо Арабаджиев, който е син на хотелиерите Ветко и Маринела Арабаджиеви, бе арестуван в края на август при извършена специализирана акция в офисите на хотел "Маринела” в София и хотел "Марица” в Пловдив. Повдигнато у е обвинение за пране на пари.
Защитата на Арабаджиев-младши се аргументира, че той има сериозни здравословни проблеми.
В началото на съдебното заседание по настояване на защитата бе поискано да му бъде направена съдебно-медицинска експертиза, която да постанови дали той може да се лекува в ареста и дали условията в ареста отговарят на лечението му. Съдът не уважи искането да назначи такава експертиза. Друг адвокат от защитата настоя, съдът да разгледа искането за промяна на мярката на Вълчо Арабаджиев от най-тежката в по-лека.
Самият Вълчо поиска по-лека мярка от наложената му и обясни че няма да се укрие или извърши друго престъпление.
Адвокат Василев заяви, че по делото няма събрани доказателства, които да доказват винта на Вълчо. По думите му той е държан като заложник в една правова държава, тъй като неговите родители се укриват, но вина се носи индивидуално. "Вълчо е един млад човек, който в последните 8 години е пребивавал в чужбина и е учил, но сега не може да продължи образованието си".
Защитникът предложи да бъде оставен без мярка. Останалите адвокати поискаха да му бъде дадена по-лека мярка, за да се лекува, за да не се инвалидизира.
Прокуратурата поиска да не се уважат доводите на защитата. Според обвинението налице е опасност задържаният да се укрие или да извърши друго престъпление. Защитата напомни, че делото е в начална фаза и се събират още доказателства, които да докажат съпричастност към деянието.
Вълчо заяви, че няма да се укрие или да извърши друго престъпление и иска по-лека мярка. "Ако исках да се укрия, щях да го направя, а нямаше да се явя доброволно".
Въпреки това съдът го остави в ареста. Настоящият съдебен състав счита, че е обосновано предположение за авторство на деянието.
Водещи
-
Оставаме на дъното 18-а година: България с най-ниското МРЗ в ЕС
С 38% се е увеличило минималното възнаграждение от 2024 годин
18.04 | 18:00
-
Японската Ванга със страховито предсказание за 25 юли 2025 г.
В миналото Рио Тацуки е направила няколко точчни пророчества
18.04 | 17:43
-
Рубио: Тръмп ще се откаже да посредничи за мир, ако до дни няма напредък
Държавният секретар на САЩ коментира и въпроса за иранската ядрена програма
18.04 | 17:20
-
Инспекцията по труда е спряла 321 опасни работни места
Установени са забавени трудови възнаграждения в размер на над 1 милион лева
18.04 | 16:40
Най-четени
-
Венеция удвои входната такса за еднодневни екскурзии
Това е първият град в света, който събира входни такси от краткосрочните посетители, подобно...
18.04 | 11:20
-
България е поискала да оттегли молбата си до ЕК за плащане на втория транш по ПВУ
Искането ще бъде преработено и подадено отново
18.04 | 12:00
-
Разпети петък е - Денят на Христовите страдания
Вижте какво не трябва да се прави в най-тъжния ден за християните
18.04 | 09:00