Оставиха в ареста жената на Божков 27.02 | 16:37
Преди седмица тя бе пусната на свобода срещу 1.5 млн. гаранция, но мярката й бе преразгледана
Апелативният специализиран наказателен съд върна в ареста съпругата на Васил Божков – Елена Динева, предаде БГНЕС.
Миналата седмица Динева бе пусната на свобода срещу рекордната парична гаранция от 1,5 млн. лева. Прокуратурата веднага поиска Елена Динева да бъде върната в ареста, а тя – да ѝ бъде намалена паричната гаранция.
Според прокуратурата, ако Елена Динева остане на свобода, тя би могла да попречи на разследването, като укрие и дори унищожи доказателства и по този начин извърши престъпление срещу правосъдието.
По-рано Апелативният спецсъд оставени без разглеждане жалбите на защитниците на Божков и на съдружника му Георги Попов. Жалбите бяха срещу задържането им в срок от 72 часа. Съдът прие, че след като двамата обвиняеми не са фактически задържани липсва законово основание за контрол на тези актове от съда, а обжалването им се извършва по реда на чл.200 от НПК.
Определението е окончателно и не подлежи на обжалване.
Божков и Попов са в Обединените арабски емирства, а прокуратурата иска от местните власти двамата да бъдат екстрадирани в България.
Задържането за 72 часа е заради обвинението на Божков за ръководство на организирана група, извършвала от 2014 до 2020 година престъпления от различен характер, а на Попов – за членство в групата. Обвиненията на двамата обаче са задочни, защото при повдигането им миналия месец бяха напуснали страната.
В случай, че искането за екстрадиция бъде уважено, при пристигането си у нас те трябва да бъдат отведени в следствения арест и до 72 часа изправени пред Специализирания наказателен съд.
Водещи
-
Кипър ще произвежда стерилни мъжки комари
Екологичен метод ще замести масовото пръскане с инсектициди в Европа
17.07 | 12:59
-
Георги Татарски е новият изпълнителен директор на „Булгаргаз“
Той ще заеме длъжността до провеждането на нова конкурсна процедура
17.07 | 12:45
-
Общо 280 електрически тротинетки са били проверени при специализирана полицейска операция на СДВР
В рамките на акцията са съставени 299 фиша и 12 акта. Част от актовете са наложени за...
17.07 | 12:15
-
Липсата на педиатри в детското отделение на областната болница в Ямбол може да доведе до неговото затваряне
"Те предпочитат доболничната помощ, където няма дежурства, няма неразположение, няма тежки...
17.07 | 11:59
Най-четени
-
"Харчим най-много в ЕС за МВР": Дацов критикува липсата на реформи
Той посочи, че разходите за сектора у нас надхвърлят средните за Европейския съюз с над 30%.
17.07 | 09:45
-
Ужас на улицата: куче нахапа 16-годишно момиче и уби домашния ѝ любимец
Това е поредният от зачестяващите инциденти с агресивни животни у нас, като след срещата с...
17.07 | 08:59
-
Само за 24 часа: телефон 112 прегря от над 5700 сигнала
Сигналите, насочени към центровете за Спешна медицинска помощ са 1977, а тези за транспортни...
17.07 | 09:59
-
Хиляди птици и редки видове са застрашени заради санирането на жилищните сгради
За това алармират експерти от организацията „Зелени Балкани“, които вече са подавали сигнали и...
17.07 | 11:15