Оставихме без храна и вода бежанците 05.10 | 09:54
Лагера "Враждебна" е в окаяно състояние, няма дори врати

Сирийски бежанци от лагера "Враждебна" се оплакват от липса на храна и нормални условия за живеене, съобщи Нова телевизия.
Казват, че дори и да успеят да купят нещо, няма къде да го сготвят. Нямат топла вода, а баните дори нямат врати.
Хората се надяват да получат и лекарства за децата, пише "24 часа".
Вчера еврокомисарят по Международно сътрудничество, хуманитарна помощ и реакции по време на кризи Кристалина Георгиева посети бежанските центрове "Враждебна" и "Военна рампа". Тя се запозна с проблемите на пребиваващите у нас сирийци.
Въпреки че за ситуацията в страната ни отговаря колегата й Сесилия Малстрьом, Кристалина Георгиева обясни, че се очаква следващата седмица да се реши дали България ще получи еврофинансиране още преди края на годината. Това е важно за помощта, която ще получат тези хора.
Еврокомисар Георгиева наблегна, че ако не искаме мрачните опасения за радикализиране на ситуацията да се сбъднат, е важно, за начало децата на бежанците да започнат да ходят на училище.
Водещи
-
И адвокатите започват ефективен протест, искат по-високи заплати
Те ще бойкотират съдилищата
01.06 | 17:20
-
Страхил Ангелов: Лицемерието и обидите изкараха хората, еврото преля чашата
Изходът е оставка на правителството, избори и референдум, смята той
01.06 | 17:00
Най-четени
-
Диляна Гайтанджиева: Твърденията на Грозев са клевети и манипулации, ще заведа дела
Това написа тя във фейсбук профила си след обвинениятана Христо Грозев, че е работила за ГРУ
01.06 | 11:00
-
Страхил Ангелов: Лицемерието и обидите изкараха хората, еврото преля чашата
Изходът е оставка на правителството, избори и референдум, смята той
01.06 | 17:00
-
Пеканов: Послъгват, но важното е депутатската заплата да върви!
Той коментира протеста срещу еврозоната
01.06 | 13:00