Остър недостиг на педиатри в Северозапада 12.11 | 12:00
Ще се намерят ли специалисти?
Остър недостиг на педиатри в Северозапада. В малките населени места във Врачанско специалисти не достигат, а където има – те са възрастни.
Д-р Бисер Тодоров е педиатър. По думите му специалността е много хубава, но напоследък лекарите, които я предпочитат, намаляват. "Причините са няколко. Първо, специалността е трудна за взимане и изисква продължителни усилия. Самата работа е доста специфична и изисква особена настройка на самия човек, за да я върши качествено. Вече стигаме до по-обикновените неща – изключително ниско заплащането, особено в болниците”, коментира детският лекар пред НОВА.
По думите на д-р Тодоров след премахването на COVID добавките за лекарите, в момента възнагражденията им са в размер на 2100 лв. бруто. Основната заплата по трудов договор е 1300 лв., каза още медикът.
Водещи
-
Атанас Атанасов: Управляващите незабавно да спрат всички процедури за смяна на шефовете на спецслужбите
Ако излязат повече хора, ще поставят въпроса за властта, смята той
30.11 | 17:40
-
Гръцки фермери планират блокади на пътища в цялата страна
Протестите се очаква да се разпространят в цяла Гърция
30.11 | 17:00
Най-четени
-
Държавата започва строителство на нови полигони за обучение на млади шофьори
Парите за тях ще дойдат от фонда за безопасност на движението
30.11 | 11:20
-
Асен Василев в столично заведение пее песен пародия на ска група ВИДЕО
"Кой разпореди бюджета?"
30.11 | 10:20