От ГЕРБ-СДС поканят още днес ДБ, БСП и ИТН на преговори за кабинет (ВИДЕО) 13.12 | 10:41
ПП са изключени от преговорите, съобщи лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов в кулоарите на парламента

От ГЕРБ-СДС ще поканят още днес ДБ, БСП и ИТН на преговори за съставяне на кабинет. ПП са изключени от преговорите, съобщи лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов в кулоарите на парламента.
"ПП заявиха вчера с Асен Василев, че няма да участват. Той вчера дори отказа да се извини. Вчера дори каза, че когато са правили тези безобразия са празнували. Така че какво, да седна с Асен Василев да разговарям, който една година седеше до мене и вчера изговори всичките тези неща?", коментира Борисов.
Разговорите ще се водят поотделно с всяка от парламентарните групи, посочи той.
"Днес преговорният ни екип, който вчера го обявих - Желязков, Дончев, Дани Митов, Рая Назарян, ще изпратят писма официални до партиите, които казах, които заявиха, че биха говорили по тази тема. Лично със Зафиров говорих даже сутринта, ще получат писмени покани и се надявам по най-бързия начин да започнат да разговарят за правителство.
Вчера говорих с президента Радев, защото той самият попита нужно ли ни е повече време за консултациите. И му казах, че ще е нужно повече време и мисля, че накрая ще финализираме с успех правителството", обясни лидерът на ГЕРБ.
Водещи
-
Социалният министър: Ще настоявам за великденски добавки за пенсионерите
Няма нито една социална услуга, която да е премахната или намалена, подчерта Борислав Гуцанов
04.03 | 20:45
-
Премиерът след Съвета по сигурността: Траен мир може да се постигне чрез сигурност за Украйна и за ЕС
Заседанието беше проведено часове след решението на Доналд Тръмп да спре временно военната...
04.03 | 20:15
Най-четени
-
Най-бедният град в България вече не е Видин
В Смолян вземат най-ниските заплати в страната, сочи анализ на Националния статистически...
04.03 | 11:30
-
ИПБ: 78% от шофьорите ползват телефони в колите, 14% са катастрофирали заради това
Изследването е проведено в началото на годината (4-20 януари 2025 година) и обхваща 808 водачи...
04.03 | 11:59
-
Извънпарламентарна инициатива за сваляне на правителството и за предсрочни избори
За целта ще бъдат събирани подписи, които после ще бъдат внесени в НС
04.03 | 14:30
-
Министерство на финансите планира увеличаване на пенсионната възраст и трудовия стаж
Повишават заплатите с 9% тази година
04.03 | 10:15