От снощи действа щаб към МС за инцидента с ферибота край Корфу 19.02 | 10:14
Той е в координация с гръцките власти и постоянно следи информацията
Българското правителство организира щаб, който е в координация с гръцките власти и постоянно следи информацията около пожара на ферибот в Йонийско море. Това обяви министър-председателят Кирил Петков във Фейсбук, цитиран от Нова телевизия. Към момента има 9 български граждани, които са в неизвестност след пожара. На борда на ферибота е имало 288 души, от които 127 български граждани.
"Следим всяка информация, за да сме сигурни, че българското правителство прави всичко възможно, за да можем да върнем българите от ферибота обратно в България", добави министър-председателят.
Той изразява надеждите си, че ситуацията ще завърши с добър край за хората в неизвестност. "Нашите мисли са с близките на тези хора и семействата им”, заявява премиерът.
Дипломатическото ни представителство в Атина е в постоянна връзка с гръцките власти и оказва необходимото съдействие на нашите сънародници. В Генералното консулство в Солун е осигурено денонощно дежурство, като сънародниците ни могат да се свържат на следните телефони: +30 2310829210 105, +30 2310 869 510.
Водещи
-
Хелоуинските „огнени топки“ са по-опасни, отколкото си мислехме
Според учените те биха могли да се сблъскат със Земята през 30-те години на този век
01.11 | 12:20
Най-четени
-
Отбелязваме Деня на народните будители
За първи път празникът се чества през 1909 г. в Пловдив
01.11 | 09:00
-
Днес е последната за годината задушница - Архангеловата
Вижте какво се прави, а какво е забранено
01.11 | 09:15
-
Ноември започва със сиромашко лято
Максималните температури ще бъдат между 19° и 24°, в София – около 20°
01.11 | 09:30