Отлично качество на морските води от „Златни пясъци“ до Бяла 24.06 | 13:15
Четири от градските плажове подлежат на по-чест контрол. Това са Офицерски, Централен, Южен и плажа в кв. „Аспарухово“. Оттам се вземат проби три пъти в месеца за ентерококи и ешерихия коли.

Отлично качество на морските води от "Златни пясъци" до Бяла отчитат от Регионалната здравна инспекция /РЗИ/ във Варна. Това сочат последните резултати, които излязоха в понеделник.
Радка Траянова, главен инспектор в здравната инспекция, съветва варненци и гостите на града да посещават зони за къпане с постоянно висока оценка. Това са всички наблюдавани 22 зони с изключение на Офицерския плаж, обясни Траянова, пише Радио "Варна".
"Пробите показват постепенно подобряване на качеството на водите на Офицерския плаж, като последните резултати са отлични. В началото на сезона беше установено замърсяване на Офицерския плаж във Варна. Плажът е проблемен, заради близостта на Шокъровия канал."
Четири от градските плажове подлежат на по-чест контрол. Това са Офицерски, Централен, Южен и плажа в кв. "Аспарухово". Оттам се вземат проби три пъти в месеца за ентерококи и ешерихия коли.
За салмонела и холерни вибриони се изследват плажа "Св. Св. Константин и Елена – минерален басейн", плажа в кв. "Аспарухово" и Офицерския плаж във Варна. Причина са военните действия в Украйна и близостта на тези плажове с дерета и канали. Досега подобно замърсяване не е установено, пише chernomore.bg.
През август, когато цъфтят водораслите, кислородът във водата се изчерпва по-бързо, което забавя процесите на самоочистване на морето. Заради денонощната динамика на бриза, сутрин водата е по-чиста, обясни Траянова.
Водещи
-
Тръмп: Голям напредък по отношение на Русия
Президентът на САЩ засега не предоставя допълнителни подробности
17.08 | 18:00
-
СГП: Шофьорът, врязал се в автобус в София, дишал райски газ преди катастрофата
Адвокатът му съобщи, чеи ма фрактури на гръбначния стълб, на прешлените и на ръката
17.08 | 17:40
-
Пожар край аквапарка в Несебър
С огнената стихия се борят пожарни екипи от Несебър, Бургас и Поморие
17.08 | 17:20
-
Няколко евролидери ще присъстват на срещата Тръмп-Зеленски във Вашингтон утре
В разговорите ще се влючат Урсула фон дер Лайен, Фридрих Мерц, Еманюел Макрон и Александър...
17.08 | 17:00
Най-четени
-
Черно море бушува твърде дълго, вълните погълнаха вече 20 души
Август месец е опасен заради коварните подводни течения и високи вълни, които се превръщат в...
17.08 | 10:00
-
COVID-19 "надигна глава" и у нас
Три държави в Европа отбелязват повишение на случаите на чикунгуня след китайската епидемия
17.08 | 14:00
-
Жена осъди Община Лесичово, защото не се грижи за бездомните кучета
Трябва да ѝ бъдат изплатени 5 000 лв.
17.08 | 14:30