Очаква ни топъл август, но от време на време валежите ще се завръщат 31.07 | 14:00
Почти през всеки ден от месеца ще става за море
Температури в рамките на обичайните – нормата 21-24 градуса, прогнозират синоптиците за август, без екстремно време, предаде БГНЕС. Месецът ще започне с нестабилно време. Студен циклон ще премине през страната през почивните дни.
В четвъртък ще има повече превалявания, а температурите ще са 30-33 градуса, съобщи пред БНТ синоптикът от Националния институт за метеорология и хидрология Красимир Стоев.
Студен атмосферен фронт предстои през почивните дни. Преобладаващите температури в неделя ще са между 25-30 градуса, по-ниски от обичайните. Към 8-9 август отново се очакват превалявания.
През първото десетдневие въздушната маса над страната ще остане неустойчива и вероятността за превалявания остава, особено за източните райони. С малки колебания, в повечето райони температурите ще бъдат около и малко по-ниски от обичайните за периода. Относително по-стабилно, предимно слънчево и спокойно, с по-малка вероятност за валежи, ще бъде около средата на десетдневието. Температурите ще се повишат и станат по-високи от средните за периода, без да достигат екстремни стойности.
През по-голямата част от второто и третото десетдневие по-голяма е вероятността атмосферата да се запази относително стабилна.
През повечето дни от второто десетдневие ще бъде предимно слънчево, Краткотрайни превалявания са възможни в средата на десетдневието. Относително по-високи ще са температурите през първата половина от деседневието, впоследствие слабо ще се понижат, но пак ще са близки до обичайните.
През третото десетдневие температурите ще останат близки и малко по-високи от климатичните норми, въпреки че през втората половина от десетдневието постепенно ще се понижават. Вероятност за валежи има около 22 август и към края на месеца.
Водещи
-
Мартин Карбовски: Не сме с вас, господин Президент. Вие бъдете с нас!
Искахте промяна? Вземете си я. Дайте шанс на недоволството си, не на Радев, зове журналистът
20.01 | 09:15
-
Бургас става третата област в страната, която официално влиза в грипна епидемия
Учениците пред екраните, болниците затварят врати
20.01 | 08:59
-
Експерти: Румен Радев няма време да регистрира партия
Ганев изрази мнение, че Радев ще опита да се представи като легитимна алтернатива на всичко,...
20.01 | 08:45
-
Президентът Румен Радев ще депозира оставката си
До този момент няма случай на подадена оставка от президент на България.
20.01 | 08:30
Най-четени
-
Президентът Румен Радев ще депозира оставката си
До този момент няма случай на подадена оставка от президент на България.
20.01 | 08:30
-
Експерти: Румен Радев няма време да регистрира партия
Ганев изрази мнение, че Радев ще опита да се представи като легитимна алтернатива на всичко,...
20.01 | 08:45