Очакваният ремонт на тунела под НДК в София няма да започне и тази година 04.04 | 11:45
През 2010 г. трамваите бяха изведени от тунела при НДК и бяха качени на бул. "Скобелев" заради строителството на метрото, като по обещанията на Столична община това трябваше да продължи най-късно до 2013 г.

Очакваният ремонт на тунела под НДК в София няма да започне и тази година, а също и преместването на трамвайната линия по бул. "Скобелев" - от Петте кьошета до бул. "Витоша". Срещу нея жителите от района протестират от години и водят дела срещу Столична община.
Това стана ясно при обсъждането на бюджета на София за 2024 г., в чиято инвестиционна част все пак са включени пари за старт на дейностите на въпросния обект, пише "Сега". По перото "Проектиране и реконструкция на бул. "Скобелев" включително тунела при НДК" са отпуснати 2,4 млн. лв. от общо 15,9 млн. лв., колкото са предвидени за ремонта на тези пространства.
Почти сигурно обаче средствата ще бъдат прехвърлени за догодина. Причината е, че все още не е извършено изцяло необходимото проектиране, макар предишните управляващи от ГЕРБ многократно да заявяваха, че преместването на релсите и ремонтът на тунела ще започнат "много скоро". За липсата на готовност съобщи заместник-председателят на транспортната комисия Андрей Зографски, който стана общински съветник през ноември 2023 г. от групата на "ПП/ДБ/"Спаси София".
Пространството пред НДК бе основно ремонтирано преди българското европредседателство през 2018 г. заедно с тоталното обновление на самия дворец. Рехабилитацията на площада за пред чуждестранните гости струва 2,5 млн. лв и бе извършено от известната строителна компания "Джи Пи Груп". В разгара на европредседателството част от плочите пред НДК се надигнаха и се наложи спешен ремонт на ремонта.
През 2010 г. трамваите бяха изведени от тунела при НДК и бяха качени на бул. "Скобелев" заради строителството на метрото, като по обещанията на Столична община това трябваше да продължи най-късно до 2013 г.
Водещи
-
Затапено е движението по ключовия бул. "Цариградско шосе"
Предвидете времето си преди тръгване!
16.05 | 10:45
-
Задържаха петима души при акции срещу проституцията в София
При първата акция, реализирана на 13 май в апартамент в жилищен комплекс "Люлин",
16.05 | 10:30
-
Бойко Борисов отправи остри критики към кмета на София Васил Терзиев във връзка с продължаващите протести
Той обвини Терзиев в бездействие и подчерта, че според него Столична община разполага с...
16.05 | 10:15
-
Очаква се днес в Истанбул да се проведат първите от 2022 година преки преговори между Украйна и Русия
В преговорите ще участва и делегация на САЩ, водена от държавния секретар Марко Рубио, който...
16.05 | 09:59
Най-четени
-
Кризата с транспорта в София: Терзиев обяви дали може да се удовлетворят исканията на протестиращите
Какви мерки предвижда общината за облекчаване на трафика?
16.05 | 09:30
-
Хладен и дъждовен петък
Максималните температури ще бъдат между 13° и 15°C в цялата страна, като в Източна България и...
16.05 | 08:00