Още днес вдигнаха по тревога испанските изтребители от Графа 17.02 | 17:14
Това съобщиха началникът на отбраната адм. Емил Ефтимов и испанският командир Хесус Мануел Салазар

Два от испанските изтребители Еurofighter EF-2000 Typhoon II са излетели по спешност тази сутрин заради нарушители на въздушното ни пространство.
Това съобщиха началникът на отбраната адм. Емил Ефтимов и испанският командир Хесус Мануел Салазар.
Двамата нарушители не са идентифицирани, но са влетели източно над Черно море.
Испанските изтребители не са успели да осъществят визуален контакт с тях, когато са пристигнали на място, защото те вече са се били изтеглили.
"Имаше въздушна активност на границата на нашета отговорна зона – в източната й част. Времето бе мъгливо и нашата двойка изтребители /МиГ-29/ не можа да излети – излетяха испанските", обясни началникът та отбраната адмирал. Ефтимов.
Разказът му повтори командирът на испанските пилоти и наземен технически персонал полковник Хесус Мануел Салазар.
Четирите испански самолета бяха току-що сертифицирани да изпълняват air policing над нашето въздушно пространство.
От два дни правят опознавателни полети. Целта е да научат местността около Граф Игнатиево и околните по-малки летища.
Полетите на испанци и българи ще бъдат контролиран от командния център в София. От него ще се изпраща информация до испанската база Торехон.
Ако се стигне до важни решения като стрелба по нарушител и преследването му, решението за това ще дава база "Торехон".
"На пръв поглед системата изглежда тромава, но не е така. Решенията се взимат лесно и в рамките на минути", каза командирът на база "Торехон" бр. ген. Атанасиос Секос, пише Марица.бг.
Водещи
-
"Галъп": Президентът дебне в засада
Знамената на т. нар. партии от демократичната общност изгарят едно след друго, казва...
27.06 | 17:59
-
Гуцанов: Най-важно е сляпо-глухите хора да бъдат приобщени чрез социалните предприятия
По думите на министъра приобщаването на тази група може да стане чрез социалните предприятия,...
27.06 | 17:40
-
Нов нелегален "дом на ужасите": Изясняват чия собственост е обектът
Домът никога не е разполагал с лиценз, заяви вчера социалният министър Борислав Гуцанов
27.06 | 17:20
-
В България гнездят 47 двойки от застрашения в световен мащаб царски орел
За сравнение преди 25 години те са били едва осем
27.06 | 17:00
Най-четени
-
Ивелин Михайлов направи остри изявления срещу управлението в България
Критики към политически лидери
27.06 | 12:15
-
Радев пита: Къде са парите – за свлачища, язовири
На въпрос дали критиките му са насочени към лидера на партия ГЕРБ Бойко Борисов, Радев...
27.06 | 14:15
-
Започнаха нови ремонтни дейности по автомагистрала "Тракия"
Завършване на ремонта край Сливен
27.06 | 09:59
-
Дъжд от оставки в ПП
А идеите и принципите, които обединяваха хората по структурите в страната, сякаш останаха на...
27.06 | 12:59