ПП-ДБ: Цончо Ганев да бъде освободен като зам.-председател на НС 05.06 | 12:45

Поводът е пререканието на Цончо Ганев с Явор Божанков в пленарната зала.

От iNews.bg

От "Продължаваме промяната-Демократична България" (ПП-ДБ) предлагат освобождаването на Цончо Ганев от "Възраждане" като заместник-председател на Народното събрание (НС). Това заяви Даниел Лорер в декларация от името на парламентарната група на ПП-ДБ. Поводът е пререканието на Цончо Ганев с Явор Божанков в пленарната зала.

"На 4 юни заместник-председателят на парламента Цончо Донев Ганев упражни физическо насилие над народния представител Явор Божанков по време на заседание в пленарната зала", посочи Лорер. "Това е недопустимо поведение в българска институция, коментира той. Цончо Ганев нееднократно е използвал обиден и циничен изказ от трибуната на НС, системно е нарушавал правилата за провеждане на пленарни заседания, включително чрез провиквания, блокиране на трибуната и опит за унищожаване на имуществото на НС в предишния 50-и парламент", каза още депутатът от ПП-ДБ.

"Наложените до този момент санкции очевидно не са имали възпиращ, нито възпитателен ефект", коментира Лорер. "Недопустимо е за авторитета на българския парламент той да бъде ръководен и представляван от народен представител, който системно уронва престижа на институцията", посочи той.

"Нека покажем, че физическата сила няма да възтържествува над силата на аргументите в българския парламент нито сега, нито никога за в бъдеще", каза Даниел Лорер и призова депутатите да подкрепят предложението за освобождаване на Ганев като заместник-председател на парламента.

Водещи

Най-четени