Павлова: За 5 месеца НДК натрупа 3 млн. лв. загуби 11.07 | 15:20
Министърът е установила и проблем с обществените поръчки за ремонта
![Павлова: За 5 месеца НДК натрупа 3 млн. лв. загуби](http://inews.bg/pictures/1943721_1004.jpg)
Натрупаната загуба на НДК за първите пет месеца на тази година е над 3 млн. лв. Това съобщи министърът за Българското председателство на Съвета на ЕС през 2018 г. Лиляна Павлова по време изслушването ѝ на заседанието на Комисията за НДК, предаде Фокус.
По думите й "в търговското дружество (НДК) има тенденция за загуби".
Павлова каза, че по времето, когато е отговаряла за НДК, е изискала актуалния бизнес план, инвестиционния план, оздравителния план на дружеството и правилата на работата на Съвета на директорите.
"До датата, в която бях принципал на дружеството, такива документи не ми бяха предоставени", обясни министърът.
По думите ѝ вторият пакет с проблеми, които е идентифицирала в НДК, са били по отношение на обществените поръчки.
Припомняме, че преди три седмици Павлова уволни тогавашния директор на НДК Мирослав Боршош с мотива, че има прекалено много нередности, натрупани са големи загуби и дружеството се управлява лошо. Появиха се съмнения, че милионите, които държавата и ЕС отпускат за ремонта на сградата за нуждите на българското европредседателство от януари догодина, не се харчат по предназначение и има изтичане на средства.
Боршош отрече обвиненията, изненадващо премиерът Бойко Борисов пък го върна още на следващия ден на поста без да посочва причини за решението си, като извади НДК от ресора на Павлова и го прехвърли като ангажимент на министъра на културата Боил Банов.
Ден по-късно след този обрат обаче се случи още по-голям - самият Боршош подаде оставка с омтива, че не можел да работи под натиск. Културният министър му благодари за добрата работа и му обеща, че като свърши прокурорската проверка на НДК, отново ще го назначи на поста директор.
Водещи
-
За Св. Валентин: Линда Петкова пусна бонбони - 8 лв. за 3 броя
Празничните изкушения варират от 1,60 лв. за един недиетичен бонбон до 2,10 лв. за диетичен...
12.02 | 18:45
-
Бърз влак и кола се сблъскаха на жп прелез В Пернишко
В колата са пътували жена и 10-годишната ѝ дъщеря
12.02 | 18:20
-
НС прие правилата за номиниране на кандидати за управител на НЗОК и конституционен съдия
По-рано бяха приети и правилата за избор на председател и членове на КЕВР
12.02 | 18:00
Най-четени
-
Опасна нова дрога: Какво представлява „слонската упойка“
Стефан Бакалов обясни пред NOVA, че идеята за наркотика е съвсем различна. „Мощността на...
12.02 | 10:45
-
Борисов: Който не целува попа по ръката, целува кръста
Той отбеляза, че в дневния ред днес има само две точки, които касая хората.
12.02 | 11:00
-
Цените на жилищата под наем в София не бележат драстични увеличения
Наемите на двустайни жилища бележат най-силен годишен ръст от 8% в "Овча купел" 2 и достигат...
12.02 | 12:45