Павлова: Пътищата в 9 области остават непроходими през нощта 06.01 | 20:00
9 прохода са затворени, до Варна и Бургас не може да се стигне с автомобили
![Павлова: Пътищата в 9 области остават непроходими през нощта](http://inews.bg/pictures/1834230_1004.jpg)
Пълната забрана за движение на всички превозни средства по републиканските пътища в 9 области остават затворени и през нощта. Това са областите Бургас, Варна, Търговище, Силистра, Варна, Разград, Добрич, Шумен и частично Русе, съобщиха от Националния кризисен щаб към правителството.
"Ситуацията там е много сложна. Повече от 20 часа имаме освен тежкия, обилния снеговалеж, вече и ниски температури, много сериозен вятър и навявания, почти нулева видимост", обясни министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова.
Магистрала "Тракия" е затворена за всички превозни средства от пътен възел Зимница (малко преди Ямбол) до Бургас. Непроходим е и обходният маршрут за Бургас през Петолъчката. Остава трасето от Ямбол през Елхово, Болярово и Средец, но и там придвижването е трудно и рисково.
Всички пътища до Варна също са затворени, включително Варна-Бургас и Шумен-Варна. Затворени за всякакви превозни средства са проходите "Върбишки", "Златишки", "Троянски", "Айтоски", "Обзорски", "Ришки", "Троян-Кърнаре", "Котленски" и "Дюлински". През проходите "Пампорово", "Рожен", "Превала" и "Печинско" всички превозни средства трябва да са с вериги.
Скрийншот от картата със затворените участъци в приложението LIMA на Агенция "Пътна инфраструктура"
Затворени за камионите са всички гранични пунктове с Република Македония, както и ГКПП-Лесово, и Малко Търново по границата с Турция. Почти в цялата страна е забранено движението на камионите с обща маса над 12 тона. Изключение има само за пътните отсечки София-Кулата, София-Калотина, София-Капитан Андреево, Видин-София и магистралите.
По магистралите "Струма", "Марица", "Черно море" и "Люлин" няма ограничения. Един от основните маршрути за и от Западна Европа – този през Сърбия, обаче е неизползваем при сегашните условия.
Водещи
-
Росен Желязков назначи четирима зам.-министри
13.02 | 21:00
-
Полицията моли за съдействие: Виждали ли сте тази жена?
81-годишната Марийка Христова от Разград страда от деменция
13.02 | 20:45
-
Джартов: Системата BG-Alert ще бъде тествана през април
„Предстои да бъде разработена стратегия за готовност при бедствие на ЕС”, каза директорът на...
13.02 | 20:30
-
Карбовски: Смешните европейци си искат войната!
Тия хора са идиоти от български тип - те хем нямат оръжие да воюват, хем нямат хора, годни за...
13.02 | 20:15
Най-четени
-
Мъж беше нападнат до НДК, задържаните са криминално проявени (ОБНОВЕНА)
Все още се изяснява какъв е поводът за агресията
13.02 | 15:00
-
Столична община мобилизира 75 снегопочистващи машини за справяне със зимната обстановка в столицата
Специален режим на Витоша
13.02 | 08:54
-
Борисов: Ние сме за пазарна икономика, пазарът определя цените, всеки има да прави бойкоти, каквито иска
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов коментира пред медиите бойкота на хранителните вериги днес.
13.02 | 10:30
-
Журналистът коментира първия контакт между Тръмп и Путин
"След първия официален разговор на Тръмп с Путин пред Украйна се очертаха три основни...
13.02 | 10:45