Пак бият тревога заради нивата на реките 18.06 | 13:16
Водите ще се повишат, прогнозират от EFAS
Според прогнозите на EFAS (Европейска система за предупреждение за наводнения във водосборите на реките Дунав и Марица) се очаква повишаване на нивата на реките в по-голямата част от страната, съобщиха от МОСВ.
От НИМХ са обявили за утре жълт код за валежи на територията на цяла Северна България и областите Бургас, Ямбол и Сливен.
През следващите денонощия, в резултат на очакваните валежи и поради високата почвена влага са възможни по-съществени повишения на водните нива и локални поройни наводнения. В четвъртък и в петък има вероятност на повече места валежите да са значителни.
Очакваните количества за денонощие са средно 15-30 л/кв. м, но локално и повече – до 50-60 л/кв. м.
Според прогнозите на EFAS се очаква повишаване на нивата на реките в по-голямата част от страната, като в периода 19-21 юни е възможно на места да бъдат достигнати високи и критични прагове на предупреждение.
Водещи
-
Асен Василев: Хазната не е празна
Бившиат финансов министър отхвърли обвиненията на Румен Радев
16.06 | 18:20
-
Мондиал 2026: Жегата като противник
16.06 | 17:45
-
Край на евтиното пазаруване от Temu, Shein и AliExpress от 1 юли
Европейският съюз премахва безмитния внос на пратки на стойност до 150 евро и въвежда временна...
16.06 | 17:30
Най-четени
-
Ръчният багаж вече ще е безплатен и включен в самолетния билет
По думите му един от най-трудните проблеми е бил с ръчния багаж.
16.06 | 11:45
-
Днес в София премиерът Румен Радев ще се срещне извънредно с представители на транспортния бранш
Готовност за ефективна блокада
16.06 | 09:30
-
Мъж е стрелял с пушка от тераса в столичния квартал "Сухата река"
Във видео се вижда как той използва двете оръжия
16.06 | 12:30
-
Ивайло Мирчев: Здравеопазването остава касичка за корупционни схеми - вместо грижа за младите лекари и пациентите, виждаме смяна на лицата, но моделът си е същият
По отношение на енергетиката и скорошната среща между външните министри на България и Турция...
16.06 | 12:00