Пак раздор в Реформаторския блок 11.11 | 18:40
Според Гражданският съвет не може споразумението между партиите да се преподписва без всички да присъстват
Нов скандал назрява в Реформаторския блок. След като днес повечето партии в него препотвърдиха споразумението помежду си, няколко часа по-късно Гражданският съвет на РБ, включително и народните представители от него, категорично се разграничава от опитите на някои от партиите и отделни частни лица да "преподпишат" учредителното споразумение за Реформаторски блок, без участието на всички участници в блока. Това стана ясно от декларация на Съвета. А причината за нея по всяка вероятност се крие в липсата на представител на ДСБ по време на днешната среща. След което дори се появиха тези, че партията на Радан Кънев вече не е част от обединението.
"Ясно е, че преподписване на Учредителното споразумение за РБ може да се направи само от всички страни по него. Подписаният от част от тях и някои частни лица "документ" по никакъв начин не може да замести разписания в Учредителното споразумение на РБ Съюзен конгрес, чието провеждане именно тези партии провалиха и който конгрес трябваше при условия на публичност и прозрачност да създаде обединения траен политически субект - Политическа партия Реформаторски блок. А не поредната партийно-квотна коалиция за разпределение на назначения и облаги от властта и заблуда на реформаторски настроените граждани, пише в декларацията.
В представителната демокрация е много важно КОЙ кого представлява. Затова и в политиката няма категория "частни лица", ангажирали се в лично качество. Гражданският съвет не е оторизирал никого и смята участието на негов член, чийто подпис стои под Учредителното споразумение на РБ за дълбоко неморален акт и предателство към ценностите на демокрацията и доверието на избирателите, се казва още в документа.
В него пише още, че в тези трудни и важни за бъдещото на страната ни дни, когато е налице поредният опит за подмяна на волята на гражданите за реформи; когато се поставя на карта европейската ориентация и бъдещето на децата ни; когато върви в ход нов опит за пълна реставрация на модела БСП - ДПС - КОЙ, чрез едно непознато и силно лустросано лице на олигархията смятаме за дълг на всички граждани, в това число и членовете на ГС да казват истината и да изобличават лъжата. Не може участието във властта да е самоцел и на всяка цена, затова се разграничаваме от всякакъв опит да се замесва ГС, нашите имена и достойнство с останките на РБ.
"По отношението им към облагите от властта ще ги познаете!", завършва декларацията на Гражданския съвет на РБ.
Водещи
-
Демерджиев: Злите езици говорят, че зад доставящите мантинели стои бивш премиер
Вътрешният министър обясни, че вече са обобщени преписките, водени в МВР, свързани с кражбите...
28.06 | 17:40
-
Триумф! Алекса Рашева спечели 5 от 5 златни медала в Испания
Страххотно представяне на 16-годишната ни гимнастичка
28.06 | 17:20
-
Светлана Василева - ужасена от магии
Бишата жена на Християн Гущеров с поредно втрещяващо интервю
28.06 | 17:00
Най-четени
-
Полицията павана много хентанил на АМ “Тракия” до Пловдив
Ударът е реализиран на 26 юни
28.06 | 10:40
-
Пълна програма по дни и часове до края на Световното по футбол
Груповата фаза приключи, ясни са съперниците и потоците до финала в Ню Йорк на 19 юли
28.06 | 11:40
-
Русия и Украйна си размениха нови въздушни удари
Дронове и артилерия убиха цивилни от двете страни на руско-украинската граница
28.06 | 10:20