Парламентът гласува отстраняването на Жаблянов 21.02 | 09:29
Здравната комисия изслушва шефа на НЗОК

На днешното си заседание депутатите ще гласуват освобождаването на заместник-председателя на парламента Валери Жаблянов, ще бъде изслушан и шефът на Здравната каса. Първа точка в програмата на народните представители е отстраняването на Жаблянов от поста зам.-председател на Народното събрание. Председателят на ПГ на ГЕРБ Цветан Цветанов снощи съобщи, че са събрали достатъчно подписи за оставката на Жаблянов като зам.-председател на парламента, предаде БГНЕС.
Миналата седмица ГЕРБ поиска оставката на Жаблянов. Причината е, че той е авторът на скандалната фраза, поместена в официална позиция на БСП, според която "Народният съд" е "необходимо и неизбежно правосъдие". На извънредно заседание на 15 февруари Изпълнителното бюро на БСП излезе с решение, че не приема искането за оставка.
По-късно правителят на здравната каса Камен Плочев ще бъде изслушан в сряда в парламентарната здравна комисия, предаде репортер на БГНЕС. Председателят на ПГ на ГЕРБ и заместник на Бойко Борисов в партията – Цветан Цветанов заяви, че предстои изслушване на Плочев на заседанието на парламентарната група идния вторник. Групата вече изслуша здравния министър Кирил Ананиев. Той бил готов да се срещне с другите парламентарни групи по казуса с оставката на Плочев, включително и с тази на опозицията. Управителят на НЗОК заяви в телевизионно интервю, че ако ГЕРБ му гласуват недоверие, той ще си отиде от поста. Но отбеляза, че не знае каква е процедурата, кой му е началникът и че не се чувства виновен.
БГНЕС припомня, че Плочев вече каза, че в неделя е разговарял и с премиера Бойко Борисов, който му обяснил, че трябва да се спрат течове от НЗОК към чужбина. Плочев е категоричен, че Борисов не му е поискал оставката. Миналата седмица министърът на здравеопазването Кирил Ананиев поиска оставката на Плочев, защото управителят на касата поискал актуализация на бюджета без да я съгласува с министерството. Плочев е категоричен, че е уведомил здравното министерство за намеренията си.
Водещи
-
Времето полудява! Жълт код в 22 области
В районите с жълт код се очакват максимални температури до 35-37 градуса. За Рило-Родопската...
23.06 | 16:59
-
Тръмп обяви, че обмисля смяна на режима в Иран
Изявлението на Тръмп силно напомня политиката на Джордж Буш-младши
23.06 | 16:30
-
Руският президент обеща помощ на Техеран при среща с иранския външен министър
Консултации в критичен момент
23.06 | 16:15
-
Народът тръгна мощно към Гърция
За пореден ден в района между Симитли и Кресна в посока Гърция се образуват километрични...
23.06 | 16:00
Най-четени
-
Властите в Шумен: Малки са шансовете хищникът да бъде заловен жив
"99% става въпрос за леопард - едно от най-опасните животни в Африка, когато бъде преследван....
23.06 | 11:15
-
Проучване: Младите хора у нас не искат под 3 200 лв. стартова заплата
Личен живот, семейство и щастие
23.06 | 12:30
-
Дневен хороскоп за 23 юни 2025 година
Луната в Телец събужда скритите ви сили - готови ли сте за промяната?
23.06 | 08:59
-
Четвърти ден продължава издирването на опасния хищник край Шумен
"Животното тази нощ не е засечено. Пресни следи от тази нощ няма. Това не означава, че не е в...
23.06 | 09:59