Парламентът заработи 09.07 | 09:18
В пленарна зала са се регистрираха 166 народни представители

Парламентът има кворум и започна заседанието си. В пленарна зала се регистрираха 166 народни представители.
Депутатите приеха седмичната си програма, която предвижда ратификация на Споразумението за търговия между Европейския съюз и неговите държави членки от една страна, и Колумбия и Перу от друга страна, подписано на 26 юни 2012 г. в Брюксел, допълва агенция "Фокус".
Законопроект за ратифициране на Изменение на Споразумението за предоставяне на консултантски услуги между Агенция "Пътна инфраструктура” и Международната банка за възстановяване и развитие от 25 октомври 2012 г. също ще бъде обсъждан.
Предвижда се и разглеждане на актовете на ХХV конгрес на Всемирния пощенски съюз и Протокола за изменение и допълнение на Меморандума за разбирателство между Министерството на регионалното развитие и благоустройството на Република България, действащо като Национален партниращ орган, Министерството на регионалното развитие и туризма на Румъния, действащо като Управляващ орган, Министерството на публичните финанси на Румъния, действащо като Сертифициращ орган, и Одитния орган (асоцииран към румънската Сметна палата), действащ като Одитен орган, относно изпълнението на Програмата за трансгранично сътрудничество България - Румъния 2007-2013 г.
Водещи
-
Започва ремонт на бул. „Ал. Стамболийски“ в София, ще стррува 37 млн. лв. без ДДС
Има промяна в движението
08.04 | 13:45
-
Разпитаха в Националната следствена служба шефа на АПИ
Причината е смъртта на 12-годишната Сияна
08.04 | 13:30
-
В Европа е регистриран най-топлият месец март
Първият месец на 2025 г. е бил най-топлият януари, измерван някога в света, сочат още данните
08.04 | 13:20
Най-четени
-
Яйца и българско агнешко - колко ще ни струва великденската трапеза
Провокиран да коментира новините от Гърция, Иванов изтъкна, че не можем да уеднаквяваме...
08.04 | 10:45
-
Древно поверие: Слънцето и Луната се срещат днес
Последна седмица преди Страстната седмица
08.04 | 09:15
-
Димитър Маргаритов би приел да е служебен премиер, ако се наложи
Изслушването на кандидатите за национален омбудсман в парламентарната комисия за прякото...
08.04 | 09:59
-
Василев:Строежът на "Хемус" между Велико Търново и Варна може да се забави заради липсващ ОВОС
Политическа обстановка
08.04 | 08:40