Парламентът уволни шефа на НЗОК 04.07 | 11:52
Със 104 гласа "за" депутатите прекратиха предсрочно мандата на д-р Пламен Цеков

Със 104 гласа "за" парламентът прекрати предсрочно мандата на управителя на НЗОК д-р Пламен Цеков. Общо 125 депутати бяха регистрирани за днешното пленарно заседание.
При гласуването на отстраняването нямаше депутати, които да са гласували "против" или да са се въздържали.
Отстраняването на Цеков бе инициирано от Коалиция за България и ДПС. Министър Таня Андреева също не успя да се сработи с него. Основният аргумент за предсрочното отстраняване са допуснати системни нарушения.
Преди гласуването на отстраняването Пламен Цеков заяви, че всички упреци за ограничаване на достъпа на медицински услуги не отговарят на истината.
Той поиска мотивите за исканата му оставка (системно несправяне със служебните задължения), да бъдат подкрепени от съответните факти, институционални проверки и констатации.
"Изречени от тази трибуна, обвиненията могат да накарат всеки на мое място да си
направи харакири", коментира Цеков.
Той обеща скоро лекарското съсловие да разбере причините за искането на оставката му, както и какви са ангажиментите, които някои от лекарския съюз са поели към определени политически сили.
По думите му към настоящия момент бюджетът на касата е балансиран и стабилен, а до момента преразходът бил с около 2% по-малък в сравнение с
предходните години.
Водещи
-
Реакции на световни лидери за срещата Тръмп-Путин
16.08 | 18:00
-
Борят се за живота на млад мъж, прегазен е умишлено от свой съсед в Сливен
Извършителят е задържан
16.08 | 17:20
-
Голям пожар в Българово, градът е в капан на огнения ад
На място са кметът Димитър Николов и областният управител, които координират дейността на...
16.08 | 16:40
Най-четени
-
"Киев индипендънт": Срещата в Аляска беше срамна и безполезна
Все още няма официална реакция от Киев след срещата между американския президент Доналд Тръмп...
16.08 | 10:00
-
Автомобилен експерт за шофьора, забил се в автобус: Това е опит за убийство!
Остават много въпроси
16.08 | 10:20
-
Таткото на Сияна: Инцидентът с автобуса не се различава от този, в който загина детето ми
„Да управляваш автомобил в населено място с такава скорост е същото като да управляваш камион...
16.08 | 11:00
-
Гаджето на Глория - част от ОПГ за международен трафик на наркотици
Добромир Добрев бе арестуван след акция на ДАНС И ГДБОП в София на 13 август, а в автомобила...
16.08 | 10:40