Партия "Волт" на Настимир Ананиев няма да се яви на изборите в коалиция с ПП-ДБ 04.09 | 14:59
През 2021 г. "Продължаваме промяната" се яви на изборите именно с "Волт" и "Средна европейска класа".

Партия "Волт" на Настимир Ананиев няма да се яви на изборите на 27 октомври в коалиция с "Продължаваме промяната - Демократична България". Това се разбира от съобщение, изпратено до медиите, от съпредседателя на "Волт" Симеон Трулев.
През 2021 г. "Продължаваме промяната" се яви на изборите именно с "Волт" и "Средна европейска класа".
От партията посочват, че ДБ са успели да наложат мнението си след заплахи си за напускане на коалицията. От "Волт" поясняват, че е имало три основни проблема - избираемите места, участието на "Волт" в коалициония съвет на ПП-ДБ и включване в коалиционното споразумение нa регламент, уточняващ с кои партии и коалиции не биха работили в предстоящото 51-Народно събрание
В отвореното си писмо "Волт" посочват, че никога не са имали претенции към коалицията за избираеми места или получаването на субсидия. Те допълват, че са поискали среща с другите три партии от коалицията, но са получили отговор единствено от ПП.
На извънреден национален съвет този петък "Волт" ще реши как да се яви на изборите.
Водещи
-
Спасителите по българското Черноморие отправиха спешни предупреждения за опасностите от мъртвото вълнение
Масово неспазване на забраните
12.08 | 10:29
-
Горещото и сухо време ще продължи в България до края на август месец
Дните стават по-къси
12.08 | 10:15
-
Млекопреработвателите подкрепят проектозакона за веригата на доставки на земеделски продукти и храни
Зоров увери, че българско сурово мляко има достатъчно и че печеливши от новия закон ще са...
12.08 | 09:45
Най-четени
-
Съдът гледа жалбата на обвинения Красимир Георгиев за мъчения и брутални убийства на животни
През март двамата бяха задържани и обвинени за това, че срещу пари са снимали клипове с...
12.08 | 08:45
-
Локализиран, но не загасен, е пожарът край сунгурларското село Скала
Фронтът на огъня е над 10 км. Гори основно борова гора, съобщи областният управител Владимир...
12.08 | 08:59
-
Министерството на здравеопазването и НСЦР въвеждат нова услуга за повече информираност при валутния преход
Платформата ще предлага възможност за проверка на стойностите както в български лева, така и в...
12.08 | 08:30