Патриотите готови на преговори с всички, освен с ДПС 30.03 | 10:04
Няма да допуснем Турция да се меси във вътрешната ни политика, категоричен е Юлиан Ангелов

"Обединени патриоти" са готови да преговарят с всяка една от партиите в новия парламент, за да бъде съставено правителство и проблемите пред България да започнат да се решават. Това стана ясно от думите на Юлиан Ангелов от ВМРО пред бТВ. Той отбеляза, че коалицията от трите патриотични партии остава отворена за преговори с всяка политическа сила, но категорично с изключение на ДПС.
Паралелно с това с когото и да се преговаря за съставяне на коалиционно правителство, "Обединени патриоти" ще искат спазването и на тяхната управленска програма. Те няма да отстъпят от основните точки, като например повишаване на доходите на хората, включително на минималната пенсия до 300 лева, борбата с битовата престъпност, както и отстояването на интересите на страната ни по отношение на външната й политика и най-вече с оглед намесата на Турция, стана ясно още от думите му.
Ангелов отбеляза, че заслуга на "Обединени патриоти" е, че ДОСТ не влезе в новото Народно събрание. "Важното е, че се преборихме декларациите в секциите в Турция да се попълват на място, не позволихме партия ДОСТ, контролирана от Реджеп Ердоган, да влезе в българския парламент. Няма да допуснем тези хора да влияят на политиката в България", отбеляза още той.
Водещи
-
Без синя и зелена зона в София на 6, 7 и 8 септември
През почивните дни пунктовете за продажба на превозни документи ще работят според обичайните...
04.09 | 13:00
-
От "Величие“ ще започнат консултации с други партии, за да сезират Конституционния съд и да се отменят решения на Министерския съвет
Това каза пред журналисти в кулоарите на Народното събрание Ивелин Михайлов, председател на...
04.09 | 12:45
-
Цели областни градове остават без нито един лекарски екип в определени дни
Липсва воля за реформи
04.09 | 12:30
-
Започна ремонтът на пътя I-3 Бяла - Ботевград в участъка
Днес преминаването през пътния участък ще е спряно до 17:00 часа. Обходят маршрут е през...
04.09 | 12:15
Най-четени
-
„Животното беше на 10 метра от мен, явно гонеше плячка“: Какво разказа мъжът, заснел черния леопард
а. В сряда бе разпространен клип от дупнишкото село Крайници, на който се вижда животно,...
04.09 | 09:30
-
Към края на август са подадени З06 343 заявления за помощ за отопление
Към момента са издадени 233 551 заповеди за отпускане на помощи, като миналата година...
04.09 | 09:15
-
Спекулации ли са твърденията, че Европа се готви за война?
Според него армията ни работи по стандарт на НАТО.
04.09 | 09:59
-
Продължават усилията на огнеборците за овладяване на пожара в Национален парк "Рила"
Все още има активно горене във високата част на планината, но огнищата се атакуват от две...
04.09 | 10:45