Пир по време на криза: ядки и 50-грамки по време на правителствените полети 23.07 | 16:50
Борисов, Младенов и Караджова се радвали на пищен кетъринг

Предишните управляващите са били отявлени фенове на ядките. Това стана ясно по време на временната анкетна комисия за Авиоотряд 28. От думите на депутата от "Атака" Венцислав Лаков стана ясно, че тонове ядки са били поръчвани за "въздушните разходки" на държавниците.
Председателят на комисията даде за пример полет на самолет "Фалкон" на 26 март 2011 г. по маршрут София – Варна – Бургас - София. За него е поръчан кетъринг за 311,42 лв. По времето на не чак толкова дългата дестинация за 2 часа са били унищожени над 1200 грама бадеми и лешници. На борда тогава са били експремиерът Бойко Борисов, бившите министри на финансите Симеон Дянков и на екологията Нона Караджова.
При полет до Сараево на Борисов и външният министър Николай Младенов се развихрило истинско преяждане с ядки. Първоначално били заредени мезета за 355,33 лева. В Сараево обаче се наложило ново презареждане за 340,82 лв. Общото количество унищожени ядки е 2 килограма, като времето, с което са разполагали за изяждането им, е било 2 часа и 20 минути. За гориво пък са похарчени 7167,72 лв.", заяви Лаков.
"Буди съмнение такава производителност и такава консумация", коментира атакистът. Той представи данни за полет на Младенов София – Дамаск – Сана. Яденето за него е коствало над 570 лв., а общите разходи са 25 231 лв. Освен хапването по време на летенето е имало и добро количество алкохол.
На борда е имало 20 шишета петдесетограмки с уиски, водка, джин и ликьор. Харчовете за полета са били за сметка на външното министерство.
"Малко прекалихме с ядките, чесън ли да ядат, шкембе чорба ли да ядат", коментира от своя страна менюто на предишните управляващи Рамадан Аталай от ДПС.
Същевременно командирът на ВСС генерал-майор Константин Попов отрече пред депутатите върху него да е упражняван натиск, съобщи "Фокус".
На въпросите на народните представители трябваше да отговаря и бившият военен министър Аню Ангелов, но той не се яви.
Водещи
-
Дебора: Изпитвам страх
Делото в Районния съд в града започна отначало и се води при закрити врати. Георгиев е обвинен...
12.09 | 11:15
-
Радостин Василев: Очаквам това да е първият вот на недоверие, подкрепен от цялата опозиция
„Днес до 13:00 ч. трябва да сме събрали подписите и заедно с ПП-ДБ да депозираме общ вот на...
12.09 | 10:59
-
Албания стана първата държава в света, която назначи виртуален министър
Революционното управленско решение е част от по-широката визия на албанския премиер за...
12.09 | 10:45
-
"Маркет ЛИНКС": "Възраждане" губи подкрепа, "ДПС - Ново начало" доближава ПП - ДБ
Ниска избирателна активност при евентуални избори
12.09 | 10:26
Най-четени
-
Кантарджиев: Миналата седмица има с 5,45% увеличение на COVID случаите в сравнение с предходната
Коронавирусни инфекции е имало и ще има, напомни той.
12.09 | 09:59
-
Очаква се днес ПП-ДБ, МЕЧ и АПС да внесат в деловодството на Народното събрание петия вот на недоверие срещу кабинета "Желязков"
Предишни опити за сваляне на правителството
12.09 | 09:12
-
Костадинов нарече медийната среда "фекална вода" след участие в БНР
Зад емоционалната реторика
12.09 | 10:15