Плевнелиев подхванал темата за референдума, за да "замаже" скандала с Петното 31.01 | 12:43

Местан поиска позицията по този казус на Еврокомисията и НАТО

От Христина Рафаилова

Правото на хората да изразят волята си чрез референдум е употребено от президента Росен Плевнелиев, за да покрие скандала с Бисер Миланов – Петното и шефа на ГЕРБ Бойко Борисов. 

Това стана ясно от думите на лидера на ДПС Лютви Местан. Той попита защо държавният глава е подминал въпроса за срамното погазване на демокрацията при срещата между Борисов и Петното. Вместо да потърси отговори, Плевнелиев изместил темата, като предложил допитване до народа за избирателната система, стана ясно от думите на председателя на партията. 

"Срещата на Бойко Борисов с Петното, като продължение на сериала "Банкя – Кокинов", тефтерчето на Златанов, Мишо Бирата, е истинското задкулисие в България", заяви Местан. Политическите сили и кабинетът, който те подкрепят, били на светло "в светлината на обществото и неговите интереси". 

"Днес актуалната тема не е Бисеров, а един бисер без "ов". Казва се Петното. Петното прояви задкулисието. Още по-важният въпрос е защо президентът подмина този срамен заговор срещу демокрацията и избра да отклони общественото внимание в полза на политическите си покровители и подмина темата", попита Местан.

Лидерът на ДПС попита ГЕРБ и ЕНП защо мълчат за този скандал. Той попита дали информацията за тази среща ще бъде представена в Европарламента.  

"Очакваме да чуем мнението и на Реформаторите. Защо мълчат? Или знаят, че ако се прегърнеш с оцапан, ставаш оцапан и ти? Очакваме да чуем и лидерите на ЕНП и президента на Европейската комисия в лицето на г-н Барозу. Чакаме да чуем гласа на посланиците на ЕС и НАТО", каза народният представител. 

Очаквано изказването на Местан вбеси хората на Бойко Борисов. Цвета Караянчева от парламентарната група на ГЕРБ обяви, че Петното не се е срещал само с експремиера, но и с хора от сегашната власт. 

Водещи

Най-четени