Плевнелиев пробва да ни превърне в Швейцария - иска референдум на всеки вот 04.02 | 12:02
Така хората щели да се произнесат

Президентът Росен Плевнелиев пробва да превърне България в Швейцария, но не във финансов рай, а в такъв за референдумите.
Въпреки че отнесе редица критики за предложеното от него допитване до народа за избирателната система, държавният глава упорито продължава да лансира референдума в опит да възвърне загубената си роля на обединител на нацията.
Плевнелиев предлага да се инициира всенародно допитване по важни за страната въпроси на всеки предстоящ вот у нас.
"Вместо политиците да бъдат просто говорители на народа, вярвам, че е по-добре народът да бъде питан, независимо какъв ще бъде резултатът. Силата на референдума не е да предскаже резултат, а хората да кажат кое е добре, кое е зле и как да се случват нещата в държавата. Би било добре с всеки избор оттук нататък да има референдум", коментира той.
На въпрос за доклада на ЕК за корупцията Росен Плевнелиев заяви, че е важно всички институции да излязат с отговорно отношение по въпроса.
Водещи
-
В София откриха 20-ата Световна среща на българските медии
Генералният директор на БТА Кирил Вълчев с тревога отбеляза, че българските мeдии в чужбина...
24.05 | 17:40
-
Страната посрещна тържествено Деня на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност
24 май беше отбелязан с шествия и концерти в цяла България
24.05 | 18:00
Най-четени
-
Френски министър иска забрана на парите в брой
Жералд Дарманен твърди, че проследяването на цифровите плаащания е много по-лесно и това ще...
24.05 | 11:40
-
Изненада! Фреди Меркюри има дъщеря, пазена в дълбока тайна
Сега тя е на 48 години и живее в Европа, където работи в областта на медицината и самата тя е...
24.05 | 12:00