По над 350 въпроса на ден получава Националната линия за коронавируса 21.08 | 12:31
През последния месец обаче лекарите наблюдават спад на запитванията

Над 350 запитвания дневно постъпват на Националната линия за коронавируса. Все пак се отчита спад на обажданията спрямо периода от март-април до сега, съобщава БНТ.
Д-р Караджов посреща запитванията за COVID-19. Казва, че повечето въпроси от гражданите са свързани с пътувания в чужбина.
"Ще има ли карантина? Ще ми наложите ли карантина, като се прибирам от съответна държава? Ето, сега ме питаха за държава Израел. Трябва да си подготвят PCR тест за 82 часа", разказа д-р Рашко Караджов - гл. експерт, дирекция "Медицински дейности".
Лекарите забелязват спад на обажданията през последния месец.
"Лек спад има в честотата на обажданията на гражданите и те пак така на приливи и отливи, когато наближи издаването на нова заповед, изтичането на старата, и влизането на сила на новата обикновено зачестяват обажданията", каза д-р Рашко Караджов - гл. експерт дирекция "Медицински дейности".
Сърбия, Турция и Македония, са сред държавите, от които граждани завърнали се в България трябва да бъдат поставени под карантина. Съществува възможността да се представи PCR тест - с отрицателен резултат до 24 часа от влизането в България.
А екип от над 20 психотерапевти от Българското общество по групова анализа и групови процеси ще могат да помагат на хора, които са пряко засегнати от коронавируса. Напълно безплатно хората ще могат да споделят как се чувстват и да получат помощ.
"Хората, в най-голям риск, все пак са хората, които са на първа линия. Това са лекари, медицински персонал, това са ромските медиатори, хората, които са в карантина, или пък са преболедували болестта", каза прихотерапевтът Цветелина Йосифова, председател на Българското общество по групова анализа и групови процеси (БОГАГП).
Освен чрез онлайн връзка, консултациите ще могат да се провеждат и по телефона.
Водещи
-
Андрей Райчев: Как да работи парламент, в който 8 партии са в смъртна схватка
"Причините са две: страхът от нови избори и фактът, че България е на ръба на приемането на...
14.03 | 18:00
-
ЦИК обяви имената на още двама депутати
Решение на Конституционния съд и нови депутати
14.03 | 17:20
-
Общо 15 000 души в областта са изложени на риск от замърсена питейна вода
Бедствено положение в село Стрелец
14.03 | 16:59
-
Кремъл: Путин е изпратил съобщение на Тръмп относно предложението за примирие с Украйна
Той отбеляза, че има „резерви” относно предложението за 30-дневно прекратяване на огъня, като...
14.03 | 16:45
Най-четени
-
Японска компания заменя пукащите балончета с ядливи пуканки
Иновативна японска хранителна компания предлага революционно решение в света на опаковките,...
14.03 | 15:15
-
Пренареденият пъзел: „Величие“ влиза в парламента – ще има ли правителство
По думите му един депутатски мандат е приблизително около 10 000 гласа, „това означава, че...
14.03 | 09:30
-
Ивайло Мирчев с коментар за това, което се случва в момента с бюлетините
Оттук нататък единственият вариант е Бойко Борисов да си работи с Делян Пеевски, поясни той.
14.03 | 10:15
-
Кирил Петков: Пеевски щял да прави държавна лавка. Човек, който преяжда всеки ден, ще храни бедните- пълен абсурд!
По думите му вчера управляващата коалиция е била „изнасилена“ от Пеевски още преди идването на...
14.03 | 14:45