Повдигнаха обвинение на следователката, помагала на шефа „Фронтиер“ 10.05 | 13:18
Следователката Татяна Шарланджиева е с мярка за неотклонение „Подписка“

Софийска градска прокуратура повдигна обвинение на следователя от Национална Следствена Служба (НслС) Татяна Шарланджиева , съобщиха от пресцентъра на Прокуратурата.
Тя е обвинена за това това, че в периода от 02.08.2006 г. до 11.10.2006 г., в гр. София, е пропуснала да изпълни своевременно длъжностите, които й налага службата относно наказателно преследване, с цел да избави директора на фирма "Фронтиер" Красимир Георгиев от наказанието, което му се полага по закон за пране на пари.
Взетата спрямо обвиняемата Шарланджиева мярка за неотклонение е "Подписка”.
Досъдебното производство, по което Татяна Шарланджиева е привлечена като обвиняема е било образувано на 08.05.2007 г. срещу Татяна Шарланджиева и Корнелия Нинова за престъпление по чл. 288 НК.
С постановление на СГП от 26.06.2008 г. наказателното производство по делото е било прекратено.
На 22.02. 2013 г. постановлението за прекратяване е отменено от Апелативната прокуратура и в хода на проведеното разследване са събрани достатъчно доказателства за повдигане на обвинение на Шарланджиева за извършено от нея престъпление.
Разследването по делото продължава.
СГП е отправила предложение до главния прокурор Сотир Цацаров за внасяне на искане до ВСС за отстраняване на Шарланджиева от длъжност.
Името на Татяна Шарланджиева нашумя около скандала с директора на фирма "Фронтиер" Красимир Георгиев.
По време на 41-то Народно събрание председателят на Комисията за борба с корупцията по високите етажи на властта Яне Янев изнесе данни, според които депутатът от БСП Корнелия Нинова в качеството си на заместник-министър на икономиката, енергетиката и туризма по време на управлението на Тройната коалиция е провела над 100 телефонни разговора само за няколко дни с Татяна Шарланджиева.
Тогава Янев обвини следователката, че е натоварена със задачата да разследва енергийните далавери с цел да се "потъпче” информация за сделки с бизнесмена Красимир Георгиев.
Бившият директор на НслС Ангел Александър също се изказа по адрес на скандалната следователка като обяви, че с помощта и посредничеството на Корнелия Нинова се е опитала да осуети разследването срещу шефа на "Фронтиер", който е бил замесен в далаверите с "Топлофикация", заради контактите му с Румен Овчаров.
Водещи
-
Агресия в детската градина: Възпитателка посягала физически, психически и сексуално на 4-годишно дете
Близо 9 месеца след подаването на първия сигнал за насилие над детето в детската градина са...
02.10 | 16:59
-
Започва пазарно проучване за българска разработка на дронове
Дончев каза това по време на петото издание форума за иновации и технологии в Югоизточна...
02.10 | 16:20
-
Зрелостниците в Русе получават безплатни билети за театър и опера
Насърчаване на културното развитие
02.10 | 15:59
-
Оранжев код в 20 области - валежи от дъжд и мокър сняг ще заливат страната утре
Температурите ще паднат до 4 градуса в западните райони, силен вятър ще духа по Черноморието
02.10 | 15:20
Най-четени
-
Тежък трафик и километрични задръствания на автомагистрала "Тракия"
Причината - нов ремонт на три отсечки
02.10 | 10:45
-
Пеевски към президента: Румене, излез!
"Румене, излез", завърши краткото си изявление пред журналисти Пеевски.
02.10 | 15:00
-
Желязков: България успешно пази европейските граници
Нашите усилия са да бъдат връщани нелегалните мигранти в страните по произход, посочи...
02.10 | 14:15