Погребението на известния отец Кирил Папудов бе спряно от полиция, причината е шокираща 23.12 | 17:00
Свещеник Кирил Папудов е национално известен. Многократно задържан и осъждан за притежаване на наркотици - канабис. Около 10 пъти го вкарваха в ареста, след като в дома му се намираха килограми от наркотичната трева

Известният отец Кирил Папудов от петричкото село Кладници е бил открит мъртъв в дома си завчера. Възрастният мъж е намерен на леглото в стаята си от неговите роднини.
Вчера започнала подготовка за погребението му, покойникът бил измит, облечен и готов, за да бъде изпратен в последния му път, когато изведнъж роднините забелязали рани по главата и странни драскотини по лицетo, пише Struma.com
Предположили, че смъртта му не е естествена и вероятно някой го е пребил.
Незабавно на място са извикани полицаи, които спрели подготовката за погребението и сезирали прокуратурата за съмненията на близките.
Спешната аутопсия е установила, че свещеникът е бил убит. Травмите, установени по главата на отеца са от блъскане и нанесен побой. Арестуван е и заподозряно лице, местен кравар.
Отец Кирил Папудов е национално известен. Многократно задържан и осъждан за притежаване на наркотици - канабис. Около 10 пъти го вкарваха в ареста, след като в дома му се намираха килограми от наркотичната трева.
Свещеникът непрекъснато обясняваше, че отглежда марихуана, за да лекува себе си и болната си съпруга Мария, която почина през 2006 година. Свещеникът се задоми повторно и пак продължи да сее канабис, новата му съпруга при един от арестите пое отговорността и беше осъдена на година и половина условно.
Жената твърдеше, че растението, което е открито в къщата им е саморасляк и отецът няма никаква вина. Той в този период бе в условията на условна присъда, и ако не бе баба Елена щеше да влезе в затвора, затова и жената пое неговата вина. Отецът има 5 условни присъди - 4 за канабис и 1 за незаконно оръжие.
В последните години обаче той се смири и нищо не се чу повече за него.
Водещи
-
Meteo Bulgaria: За нищо на света НЕ ПАЛЕТЕ ОГЪН!
Междувременно от "Зелени Балкани" преброиха изгорели 32 бели щъркела и 6 костенурки.
08.08 | 17:59
-
НЗОК започна беседи за здравните права в домовете за възрастни хора
На тях специалисти ще обясняват какви са здравноосигурителните права на живеещите в тях, а...
08.08 | 17:40
-
Няма точен график за доставката на изтребителите F-16 за България
Планирането на полетите от САЩ до България на нашите самолети F-16 Block 70 е сложен и...
08.08 | 17:20
-
Бойко Димитров: Екипът на Васил Терзиев не се е разпаднал
"Още в началото на мандата в Столична община бяхме наясно, че ще сме в много трудна ситуация и...
08.08 | 16:59
Най-четени
-
От днес, 8 август, цените на стоките и услугите в България трябва да са представени в две валути – и в лева, и в евро
Етикетите трябва да показват с еднакъв шрифт двете цени, но няма изискване коя да е водеща –...
08.08 | 09:59
-
Европа е застрашена от нов смъртоносен наркотик в пъти по-силен от хероина и фентанила
Пред бТВ Стефан Бакалов, началник на отдел "Борба с наркотрафика" в Агенция Митници, заяви, че...
08.08 | 12:59
-
Константин Динчев се присъединява към екипа от водещи в bTV Новините
Телевизионният журналист Константин Динчев се присъединява към утвърдения екип от водещи в...
08.08 | 13:30