Подвигат обвинения на двама за верижната катастрофа в тунела „Витиня” 08.07 | 14:52
Наложени са им мерки за неотклонение „Парична гаранция” по 800 и 1000 лв.

Окръжна прокуратура-София привлече като обвиняеми две лица за причиняване на смърт по непредпазливост при пътнотранспортното произшествие на 8 октомври 2015 г. в тунела "Витиня" на магистрала "Хемус”. В тежката катастрофа тогава участваха около 50 коли и камиони, трима души загинаха, а имаше и пострадали лица.
На лицето В. Б. З. е било повдигнато и предявено обвинение за причинена по непредпазливост смърт на П. М. Б и причинена средна телесна повреда на М.С.Ф. Отделно на И. Р. И. е повдигнато и предявено обвинение за причинена по непредпазливост смърт на повече от едно лице – Й. Н. Г. и Д. И. С. На двамата обвиняеми са взети различни по размер мерки за неотклонение "Гаранция в пари"- 1000 лв. и 800 лв., предаде БГНЕС
Разследването по делото продължава. Материалите по досъдебното производство ще бъдат докладвани от разследващия орган на наблюдаващия прокурор при Окръжна прокуратура – София с оглед произнасяне по връщането на моторни превозни средства, приобщени по делото, на техните собственици, както и за преценка на необходимостта за извършване на други действия по разследването и разделяне на досъдебното производство по отношение на причинени телесни увреждания на други лица, участвали в пътния инцидент и причинени значителни имуществени щети на моторни превозни средства.
Водещи
-
Шофьор блъсна и уби 80-годишен мъж във Варна
Пробите за алкохол и наркотици на водача на отрицателни.
08.07 | 11:15
-
Средният осигурителен доход в страната за май е 1882,21 лева
През април размерът на средния осигурителен доход за страната е бил в размер на 1874, 72 лева,...
08.07 | 11:00
-
Какви опасности крият жегите и как да се предпазим
Доктор Матева подчерта, че, когато се излиза навън шапката е задължителен аксесоар, за да се...
08.07 | 10:45
-
Започва кампанията за кандидатстване за прием в 8 клас
От днес до 10 юли е срокът, в който седмокласниците трябва да подадат заявления за участие в...
08.07 | 10:30
Най-четени
-
Опасна жега: Раздават безплатна минерална вода в София
През днешния ден също бе раздавана вода, като дейностите са организирани от направление...
08.07 | 09:59
-
ЕП ще решат дали България е готова да стане пълноправен член на еврозоната от 1 януари 2026 г
Кои са органите, които ще контролират процеса по въвеждането на еврото в България
08.07 | 09:14
-
Пожар избухна в иглолистна гора над село Палатово
Огънят е тръгнал от плевня в края на селото и е навлязъл в гората.
08.07 | 10:14