Подвигнаха обвинения на шофьора на боклукчийския камион, прегазил жената, която почина 12.04 | 13:44
На 62-годишния мъж е наложена мярка за неотклонение „подписка“ заради влошеното му здравословно състояние
Софийска градска прокуратура привлече в качеството на обвиняем К.Н. (на 62 години) по водено досъдебно производство за извършено от него престъпление по чл. 343, ал. 1, вр. чл. 342, ал. 1 от Наказателния кодекс.
Около 11:00 ч. на 09.04.2021 г., в ж.к. "Люлин" в гр. София, обвиняемият управлявал специализиран товарен автомобил – камион за сметоизвозване. В района на кръстовището на улиците "605" и "Петър Горанов", при извършване на маневра "завиване надясно", водачът предизвикал пътнотранспортно произшествие. При удара пострадали пешеходците – 61-годишната Д.Д. и 2-годишният й внук А.Й.
Вследствие на получените травми жената е починала в болница. Пострадалото дете е с фрактура на крак и се намира в лечебно заведение.
Спрямо обвиняемия К.Н. е взета мярка за неотклонение "подписка", с оглед влошеното му здравословно състояние. С постановление на наблюдаващия прокурор временно му е отнето свидетелство за управление на моторно превозно средство.
Водещи
-
Президентството: Поканата на Тръмп до Радев е от 20 януари
Оттам посочват, че изнесените по темата твърдения от страна на министъра на външните работи са...
21.01 | 21:00
-
Проф. Константинов: Гласуване със скенери няма да има на изборите напролет
Поредната смяна на технологията на гласуване по думите му е безобразие и подигравка с...
21.01 | 20:45
-
Протести в страната с настояване Борислав Сарафов да се оттегли от поста си
Протестиращите настояха и за преизбиране на членовете на Висшия съдебен съвет, чийто мандат е...
21.01 | 20:30
-
Земетресение с магнитуд 4,5 по Рихтер в Северозападна Турция
Няма данни за пострадали хора или нанесени щети
21.01 | 20:15
Най-четени
-
Тръмп покани Румен Радев да представлява България в Съвета за мир
Американският президент разчита на София за решаване на конфликта в Газа
21.01 | 13:30
-
Слави Трифонов: Мадуровки нали не харесвахте?
21.01 | 14:00
-
България купува брегови противокорабен ракетен комплекс от САЩ за 208 млн. долара
Крайният срок за изпълнение и доставка е 2030 година
21.01 | 15:10